×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. septembris, 2013
Drukāt

Toto Kutunjo dzimšanas diena Rīgā


ReklāmfotoReklāmfoto

Savas paaudzes pazīstamākais Itālijas dziedātājs Toto Kutunjo šogad svinēs savu 70. dzimšanas dienu, atzīmējot to ar plašu koncertturneju, un tās ietvaros iegriežoties arī Latvijā. 20. septembrī par “zelta balsi” dēvētais dziedātājs uzstāsies “Arēnā Rīga”.


 

Itālijas mūzikas korifejs Kutunjo ir radījis dziesmas, kas kļuvušas par nacionāliem viņa dzimtenes simboliem – tostarp ir gan pirms trīsdesmit gadiem paša Toto sacerētā “L’italiano”, ko daudzi uzskata par neoficiālo Itālijas himnu, gan romantiskā “Serenata” un citas.

Kutunjo ir arī dziesmu autors citiem populāriem dziedātājiem – Džo Dasēnam, Mireijai Matjē, Dalidai, Andriano Čelentāno, Mišelam Sardū un daudziem citiem. Piemēram, dziesmas “Gli amori” angļu versiju “Good love gone bad” ir izpildījis pasaules mūzikas leģenda – amerikāņu dziedātājs Rejs Čārlzs.

Atšķirībā no skatuves kolēģa Al Bano, kas Itālijā savā ģimenes īpašumā ražo vīnu, viņš nav iesaistījies biznesā. Pirms diviem gadiem viņam tika piedāvāts Sanktpēterburgā kļūt par līdzīpašnieku jaunā itāliešu restorānā. Taču Kutunjo atteicās no šā piedāvājuma, paliekot uzticīgs mūzikai.

Šā paša iemesla dēļ viņš atteicies arī no filmēšanās vairākās filmās. Viņš mīlot skatuvi tik ļoti, ka ir atzinis, ka vēlētos nomirt uz skatuves, dziedot saviem klausītājiem. Nav noslēpums, ka dziedātājs pārdzīvojis arī nopietnas veselības problēmas. Ar ķīmijterapijas palīdzību viņš pirms četriem gadiem uzvarējis slimību. “Tādā situācijā cilvēks sauc pēc palīdzības savu mammu un Dievu,” pārdzīvoto atceras itāliešu dziedātājs, kas pašlaik ir lieliskā formā.

Savas muzikālās karjeras laikā piesmakušās balss īpašnieks, kurš savu karjeru sāka nevis dziedot, bet gan komponējot, izdevis 19 albumus, 13 reizes piedalījies starptautiskajā Sanremo mūzikas festivālā, kur ieguvis godalgotas vietas, un 1990. gadā pat uzvarējis Eirovīzijas dziesmu konkursā. Toto jaunākais albums “I Miei Sanremo” iznāca 2010. gadā, kad sagatavota arī trīs disku dziesmu izlase “Potrtrait”.

Šis nav pirmais Toto koncerts Rīgā – iepriekš viņš mūs apciemoja pirms diviem gadiem, līdzīgi kā šoreiz, sniedzot koncertu “Arēnā Rīga”, kur ļoti apmeklētā koncertā uzstājās kopā ar simfonisko orķestri. Turklāt šovasar dziedonis paguva saviļņot pašmāju mediju vidi, negaidīti aizstājot Maestro Raimondu Paulu jauno izpildītāju konkursa “Jaunais vilnis” žūrijā.

Šajā ciemošanās reizē Kutunjo gatavo īpašu 70 gadu jubilejas koncertprogrammu, savā svētku gadā iekļaujot arī uzstāšanos Rīgā. Viņa koncertam šobrīd tiekot gatavoti īpaši pārsteigumi, un koncerta organizētāji “Show Event Group” sola, ka 20. septembra vakars “Arēnā Rīga” aizraus pašu prasīgāko skatītāju sirdis.

Jau par tradīciju kļuvusi itāliešu veterānu vēlme uzstāties Latvijā kopā ar kādu vietējo mākslinieku. Al Bano pieaicināja latviešu dziedātāju Antru Stafecku, bet Kutunjo kā jubilejas koncerta viesi “Jaunā viļņa” laikā personīgi aicinājis tur iepazīto Pēteri Upelnieku.

 

VARBŪT NODER

Vieta – “Arēna Rīga”.

Laiks – 20. IX 19.00.

Biļetes – “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.

Cena: Ls 12 – 100.

Visas iegādātās biļetes uz 16. maija koncertu būs derīgas septembrī tajās pašās sēdvietās.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+