×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
21. oktobris, 2016
Drukāt

Tramps apšauba ASV demokrātiju

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

ASV prezidenta amata demokrātu kandidātes Hilarijas Klintones un republikāņu kandidāta Donalda Trampa pēdējās publiskās pirmsvēlēšanu TV debates, kas notika naktī no trešdienas uz ceturtdienu (pēc Latvijas laika) Lasvegasā, kā jau bija sagaidāms, nav īpaši mainījušas spēku samēru. Aptaujas pēc debatēm parāda, ka ar 47% priekšā atrodas Klintone, kamēr Trampu atbalsta 43% vēlētāju.

Novērotāji akcentē, ka par būtiskāko un satraucošāko momentu pārsvarā iekšpolitikai veltītajā vārdu kaujā uzskatāma Trampa izvairīšanās no atbildes debašu vadītājam, vai viņš zaudējuma gadījumā 8. novembra vēlēšanās akceptētu sakāvi un atzītu rezultātus. “Es jums pateikšu, kad pienāks laiks. Es paturēšu jūs saspringumā,” skanēja atbilde. Līdz ar to Tramps publiski atļāvies apšaubīt ASV demokrātijas uzticamību, kas daudziem šķiet šokējoši. Republikāņu kandidāts gan arī agrāk ir devis mājienus, ka “noteiktās vietās” balsošanas rezultāti varētu tikt viltoti. Ar to, pirmkārt, ticis norādīts uz Čikāgu un Filadelfiju, kurās ir liels afroamerikāņu īpatsvars. Melnādainie, tāpat kā spāņvalodīgie amerikāņi nez vai balsos par Trampu. Kaut kādā veidā to var uztvert arī kā pamudinājumu uz nemieriem, jo Trampa vēstījums saviem vēlētājiem ar tādu atbildi ir: “Jūs var piekrāpt.”

Debašu laikā tika skarts arī jautājums par Krievijas kiberuzbrukumiem ASV interneta vietnēm un ielaušanos elektroniskā pasta saziņā. Klintone atsaucās uz ASV izlūkdienestu ziņojumiem un jautāja, vai Tramps būtu gatavs nosodīt Krievijas iejaukšanos. Republikānis uz to atbildēja, ka tam neesot pierādījumu, turklāt piebilda, ka viņam būtu labākas attiecības ar Maskavu nekā Klintonei, kuras privātā e-pasta sarakste tika nozagta. “Putinam, spriežot pēc visa, ko redzu, nav nekāda respekta pret šo personu,” viņš piebilde. Klintone uz to asi atbildēja: “Tiešām, tas ir tāpēc, ka viņš (Putins) labāk gribētu marioneti Savienoto Valstu prezidenta amatā.” “Nekādu marioneti. Jūs esat marionete,” atcirta Tramps. “Ir pavisam skaidrs, ka jūs neatzīsiet to, ka Krievija ir iesaistījusies kiberuzbrukumos pret ASV. [Jūs neatzīsiet,] ka esat veicinājis spiegošanu pret mūsu tautu. Ka esat gatavs paust Putina uzskatus, pieņemt viņa vēlmju sarakstu, sagraut NATO, darīt visu, ko vien viņš grib,” Klintones vārdus citē LETA.

Tikmēr atklātībā nākušas ziņas, ka bijušā Kazahstānas valdības ministra Viktora Hrapunova meita naudas atmazgāšanai izmantojusi Donalda Trampa uzņēmumam “Trump Soho” piederošus trīs dzīvokļus Ņujorkas Manhetenas augstceltnē. Britu laikraksts “Financial Times” vēsta, ka tā legalizēts 3,1 miljons dolāru. Dzīvokļus iegādājušies fiktīvi uzņēmumi, bet nauda to iegādei pārskaitīta no ASV bankas “Wells Fargo” kontiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+