Pasaulē

Tramps atzīst Krievijas lomu hakeru uzbrukumos ASV vēlēšanu laikā 16

Foto: AP/Scanpix/LETA

Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps pieņem ASV izlūkdienestu secinājumus, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanu procesa laikā veica kiberuzbrukumus, svētdien paziņojis Republikāņu nacionālās komitejas priekšsēdētājs Reinss Prībuss, kuru Tramps izraudzījies savas topošās administrācijas kancelejas vadītāja amatam.

Tramps uzskata, ka Krievija ir atbildīga par kiberuzbrukumiem Demokrātiskās partijas organizācijām, norādīja Prībuss. Viņš gan nekonkretizēja, vai jaunievēlētais prezidents atzīst arī to, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins licis veikt šos uzbrukumus.

“Viņš atzīst faktu, ka šajā konkrētajā gadījumā bija organizācijas Krievijā,” Prībuss pavēstīja telekanālam “Fox News”.

Tramps arī varētu atbildēt uz šiem uzbrukumiem, piebilda Prībuss.

Tā ir pirmā reize, kad augsta ranga Trampa komandas loceklis paziņo, ka jaunievēlētais prezidents atzīst Krievijas iesaisti kiberuzbrukumos.

Kā ziņots, ASV izlūkdienestu ziņojumā konstatēts, ka Putins “pavēlēja” veikt pasākumus ar mērķi ietekmēt ASV prezidenta vēlēšanas, lai grautu uzticēšanos šim demokrātiskajam procesam un kaitētu Demokrātiskās partijas kandidātei Hilarijai Klintonei.

Ziņojums tika publicēts piektdien neilgi pēc tam, kad ASV izlūkdienestu vadītāji iepazīstināja ar saviem slēdzieniem Trampu. ASV prezidents Baraks Obama ar šiem slēdzieniem tika iepazīstināts ceturtdien.

Putins un Krievijas valdība šajos pasākumos, kas ietvēra Demokrātiskās partijas e-pastu uzlaušanu un iegūtās informācijas noplūdināšanu tīmekļa vietnei “WikiLeaks”, “skaidri deva priekšroku” Republikāņu partijas kandidātam Donaldam Trampam, teikts ziņojumā.

“Mēs arī vērtējam, ka Putins un Krievijas valdība centās palīdzēt .. Trampa vēlēšanu izredzēm, kad vien iespējams, diskreditējot Klintoni,” secināts ziņojumā.

Krievijas veiktās darbības ietvēra ne tikai hakeru uzbrukumus, bet arī propagandas kampaņu, tostarp “neīstu ziņu” izplatīšanu, konstatēts ziņojumā.

Izlūkdienestu ziņojumā arī secināts, ka Krievija nav ietekmējusi pašus vēlēšanu rezultātus.

Tramps dažas stundas pirms šīs izlūkinformācijas saņemšanas koncentrēšanos uz Krievijas hakeriem nosauca par politiskām raganu medībām.

Pēc šīs informācijas saņemšanas Tramps piektdien solīja aktīvu rīcību, lai apturētu kiberuzbrukumus, tomēr uzsvēra, ka tie nav ietekmējuši vēlēšanu rezultātus.

Iepriekš Tramps vairākkārt ir apšaubījis ASV izlūkdienestu secinājumus, ka Krievija bijusi atbildīga par kiberuzbrukumiem.

LA.lv