×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. marts, 2016
Drukāt

“Trasta komercbankas” klientiem naudas izmaksu varētu sākt 16. martā

Foto LETAFoto LETA

Garantēto atlīdzību izmaksu licenci zaudējušās “Trasta komercbankas” klientiem varētu sākt 16.martā, žurnālistiem sacīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

Putniņš norādīja, ka pašlaik atmaksu plānots sākt 16.martā, tomēr par to vēl tiks sniegta papildu informācija.

Šodien Putniņš apmeklēja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdi, lai pārrunātu Eiropas Centrālās bankas lēmumu anulēt “Trasta komercbankai” izsniegto licenci.

Putniņš skaidroja, ka šonedēļ vai nākamnedēļ gaidāms tiesas lēmums par bankas likvidatoru. Pēc šī lēmuma bankas valde nodos pilnvaras likvidatoram un beigs darbu.

Kā ziņots, Noguldījumu garantiju likums paredz, ka garantētās atlīdzības izmaksa jāsāk 20 darbdienu laikā no noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienas, tas ir, “Trasta komercbankas” gadījumā ne vēlāk kā 1.aprīlī.

Par garantētās atlīdzības izmaksas kārtību, vietu un laiku FKTK padome pieņems lēmumu un par to paziņos. Garantētajā atlīdzībā būs jāizmaksā vairāk nekā 60 miljoni eiro. FKTK priekšsēdētājs žurnālistus iepriekš informēja, ka garantētajiem noguldījumiem varēs izmantot pašas bankas naudu un nebūs nepieciešami Noguldījumu garantiju fonda līdzekļi vai valsts budžeta nauda.

“Trasta komercbankas” klienti, kuru noguldījumus nesegs garantētā atlīdzība, savas kreditora prasības varēs pieteikt bankas likvidācijas procesa gaitā, tiklīdz likvidators sāks pieņemt šādas prasības.

Jau ziņots, ka Eiropas Centrālā banka pēc FKTK ierosinājuma 3.martā anulēja “Trasta komercbanka” licenci. Komisija rosināja licences anulēšanu, jo banka ilgstoši pieļāvusi nopietnus pārkāpumus vairākās svarīgās darbības jomās un secināts, ka bankai nav iespējams piemērot noregulējumu jeb glābt to sabiedrības interesēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+