×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. jūlijs, 2014
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Kopā pret pašu gribu

ReklāmfotoReklāmfoto

Amerikāņu aktieri Ādams Sendlers un Drū Berimora jau trešo reizi satiekas romantiskā komēdijā – režisora Frenka Karači „Kopā pret pašu gribu“.

Pirmā reize bija jau krietni sen, 1998. gadā filmā „Kāzu muzikants“ (The Wedding Singer), kur Sendlers spēlēja mūziķi, kurš dzied citu cilvēku kāzās, kamēr paša attiecības rada skumju pagriezienu, atstājot ar salauztu sirdi. Kādā no kāzām viņš iepazīstas ar Berimoras tēloto viesmīli un tālākais jau ir pašsaprotami. Otrā filma „50 pirmie randiņi“ (50 First Dates) sekoja 2004. gadā, kur viņam, sastopot savu sapņu meiteni, nākas atklāt, ka viņa cieš no atmiņas problēmām un katru jaunu dienu viņi sastopas kā no jauna. Šoreiz „Kopā pret pašu gribu“ piedāvā stāstu par diviem vientuļiem vecākiem – Džima sieva ir mirusi no vēža, atstājot viņu ar trim meitām, bet Lorēna ir šķīrusies un audzina divus dēlus. Viņi satiekas „aklajā randiņā“, bet jau pēc pirmās tikšanās reizes ir skaidrs, ka viņi nekad negrib viens otru vairs redzēt. Pretpolu pievilkšanās ir plaši izmantots šablons attiecību filmās, kur notikumu attīstības gaita noved pie mīlestības, un arī šeit filmas finālā būs viena laimīga ģimene – šoreiz jau ļoti paplašināta, jo kopā būs pieci bērni.

„Kopā pret pašu gribu“ pāra tuvināšanās notiek eksotiskā vidē – safari ceļojumā Āfrikā, kur, abiem par nepatīkamu pārsteigumu, neplānoti satiekas Džims un Lorēna ar bērniem, lai, kā jau liecina filmas nosaukums, spiestā kārtā kopīgi pavadītu brīvdienas. Tā ir pateicīga augsne, lai radītu situācijas, kurās parādīt, cik nepieciešami ir kompensēt tēva vai mātes neesamību ģimenē, kurā ir dažādu vecumu bērni ar visām vecumposmiem atbilstošām problēmām, un cik labi Džims un Lorēna to viens otra bērniem var sniegt. Viss rit kā pēc formulas, vienīgi trūkst gan tēlu attiecību ķīmijas, gan negaidītu risinājumu. Ja „Kopā pret pašu gribu“ uztver kā parodiju par šāda veida romantiskajām komēdijām, tā skatīšanās procesā tikai iegūst, jo vairs nav nepieciešams meklēt (un neatrast) emocionālo gandarījumu, ko romantiskās filmas sniedz. To arī var piemērot kā izskaidrojumu filmas veidotāju izvēlei iesaistīt filmas darbībā afrikāņu kori, kurš izdzied gaidāmos attiecību pavērsienus, brehtiskā stilā atgādinot mums par filmas skatīšanās procesu.

UZZIŅA:


„Kopā pret pašu gribu“ / Blended


ASV, 2014

Režisros Frenks Korači

Lomās: Adams Sandlers, Drū Berimora, Kevis Nīlons, Džoels Makheils u.c.

Kinoteātros „Citadele“, „Multikino“, „Cinamon“ no 11.07.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+