×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
14. decembris, 2013
Drukāt

Trešajā kārtā piesaka 126 projektus augstas pievienotās vērtības investīciju atbalstam

"Balticovo" informē par jaunās ražotnes nodošanu ekspluatācijā

Ekonomikas ministrijas (EM) Augstas pievienotās vērtības investīciju programmas trešajā kārtā saņemti 126 projektu pieteikumi no dažādu nozaru uzņēmumiem visā Latvijā par kopējo atbalsta summu 51,5 miljoni latu. Kopējais plānotais investīciju apjoms šajos projektos plānots 149,63 miljonu latu apmērā.

Kā portālu “LA.lv” informēja EM, trešajā kārtā iesniegtos projektus izvērtēs un lēmumus par tiem pieņems trīs mēnešu laikā – līdz 2014.gada februāra beigām.

„Uzņēmumu modernizācijas un attīstības projektiem šajā kārtā ir pieejami 40 miljoni latu. Programmā veiktie uzlabojumi, paplašinot tās pieejamību mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, snieguši rezultātus un šajā kārtā jau daudz plašāks uzņēmēju loks ir pieteicis modernizācijas projektus. Turklāt pozitīvi, ka projekti ir pieteikti no dažādu nozaru uzņēmumiem visos Latvijas reģionos. Programmas ceturtajā kārtā, kas tiks izsludināta nākamgad, šim mērķim būs pieejami vēl vismaz 24 miljoni latu.  Par šiem 64 miljoniem latu kopumā varēsim atbalstīt vismaz 72 uzņēmumu modernizācijas projektus, kopējam investīciju apjomam sasniedzot aptuveni 145 miljonus latu. Ar valsts atbalstu īstenotie modernizācijas projekti radīs arī vairākus simtus jaunu darbavietu, palielinās mūsu uzņēmumu konkurētspēju, produktivitāti un pelnītspēju,” norāda ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Līdz šim programmas pirmajā un otrajā kārtā kopā ir atbalstīti 37 projekti, kuru kopējais investīciju apjoms ir 207 miljoni latu. No tiem 73,6 miljoni latu ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums.

Lai paplašinātu atbalsta pieejamību mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, valdība iepriekš atbalstīja piedāvājumu programmas trešajā kārtā minimālo projekta summu samazināt no trim miljoniem latu līdz 100 000 latu. Tāpat palielināta atbalsta intensitāte vienam projektam – no 35% līdz 45%, kā arī paaugstināta vienam projektam maksimālā atbalstā izmaksājamā summa – līdz 900 000 latu.

Programmas „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” mērķis ir stimulēt vietējos komersantus veikt ieguldījumus zināšanu vai tehnoloģiju intensīvajos projektos, kā arī piesaistīt ārvalstu investīcijas jomās ar augstu pievienoto vērtību, tādējādi veicinot jaunāko tehnoloģiju pārnesi no ārvalstīm. Aktivitātē finansējumu piešķirs par ieguldījumiem pamatlīdzekļos, proti, jaunu iekārtu un aprīkojumu iegādi, kas palīdz uzņēmumam modernizēties, sākt jaunu, ienesīgāku preču vai pakalpojumu ražošanu, skaidro EM.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+