×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. marts, 2016
Drukāt

Trūcīgajiem mācīs iekopt mazdārziņu un iegūt medu no pienenēm (22)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Trūcīgajiem mācīs iekopt mazdārziņu un iegūt medu no pienenēm, aģentūra BNS uzzināja Latvijas Samariešu apvienībā.

Tie ir pasākumi, kas notiek Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros. Papildus pārtikas paku sadalei notiek arī dažādas apmācības.

Apvienības pārstāve Agita Kraukle stāsta, ka papildu pasākumu mērķis ir izglītot, sniegt izpratni par daudzām ikdienā būtiskām lietām, motivēt un iedrošināt paša spēkiem censties uzlabot savu ikdienu. Pēc viņas norādītā, dot ne tikai zivi, bet arī makšķeri, kas ilgtermiņā ir daudzkārt noderīgāk nekā pieradināt tikai saņemt jau gatavu palīdzību.

Pasākumos reģionos tiks piedāvāts iegūt arī datorprasmes, plānot tēriņus, stāstīs par ēdiena pagatavošanu mājās, mazdārziņu iekopšanu un dos citus padomus.

Jau ziņots, ka Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta mērķis ir mazināt nabadzības ļaunākās formas, sniedzot nefinansiālu palīdzību vistrūcīgākajām personām. Bez maksas var saņemt trīs veidu pakas jeb komplektus – pārtikas preču komplektu, individuālo mācību piederumu komplektu un higiēnas un saimniecības preču komplektu. Paralēli notiks arī citi pasākumi.

Iepriekš lēsts, ka Latvijā pārtikas palīdzību varēs saņemt aptuveni 98 tūkstoši vistrūcīgāko cilvēku gadā, savukārt pamata materiālo palīdzību – aptuveni 49 tūkstoši bērnu gadā.

Septiņu gadu laikā no Eiropas Atbalsta fonda Latvijai pieejami 41,02 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Vél varétu iemácít cept smilshu kúkas..

 2. Visa pamatā darba tikums,ja tāda nav…..pūkš

 3. Lai tiktu līdz mazdārziņam jāmaksā par biļeti autobusā 0,40 (Ogrē)lai izaudzinātu kaut ko mazdārziņā visam ir vajadzīga nauda kūtsmēsli, mākslīgie mēsli,sēklas, ūdens,lūk vēl par elektrību būs jāmaksā par ziemas mēnešiem.Un ne jau ar pienenēm būsi paēdis.Zemes nodoklis arī nav mazais.Viscaur nodokļi
  ,lūdzu gribējāt privātīpašumus maksājiet nodokļus.Pievienotās vērtības nodoklis….vai no tā iekasētās naudas nevarētu atkritumus izvest???????

 4. Pienenu medus taisisana nav nekada izeja no nabadzibas. Cukuram un gazei vajag naudu. Un nemaz nav tik veseligs est biezi..
  Te kaads no Anglijas saka ka pret nabadzibu un valdibam ir japroteste.

 5. nu kadas mulkibas kadi darbi un mazdarzini tur jastrada kada valna pec ja pakliedz un ka uz burvja majienu viss ir

 6. Es nneesmu pavisam trūcīga,bet gribu mazdārziņu.

 7. varbūt labāk uzkost to zemi

 8. Kur nu makškēres viņiem dod uzreiz zivi.

 9. Makšķeres jau visas izdalīja?

 10. Jautājums,vai viņi maz to grib?…95 procenti no šiem trūcīgajiem nekad nav strādājuši un nestrādās. tāda ir realitāte.

 11. Neizmantotu zemju ir pilna Latvija. Es gan gribētu redzēt, cik būs to maznodrošināto, kas rušināsies pa tām zemēm. Nesen jau mēģināja kaut ko līdzīgu, kas no tā iznāca? Tad bija cilvēktiesību pārkāpumi un vēl visādas nelaimes. Kuri jau kopj tos mazdārzinus, tie arī kops bez kādiem lēmumiem. Bet tie, kuri raduši visu saņemt par velti no pagastiem, tos nepiespiedīs strādāt. Jauniem, stipriem cilvēkiem vispār nevajadzētu maksāt nekādus GMI, sevišķi laukos. Zemes gana, lai stāda, ravē un audzē. Tagad pīpe zobos un prom uz pagastu- man pienākas! Valdība pati izlaida, tagad grūti pie darba pieradināt.

 12. pieneņu medus ir garšīgs ,bet to nedrīkst lietot bērni un jaunieši līdz 18 gadiem ,(aptuveni)jo pienenēs esošās vielas izvelk no organisma minerālvielas un no organisma izskalojas ārā .Pieneņu medu var lietot ne vairāk kā 3litri gadā un arī tikai vecāka gadagājuma ļaudis ,jo viņiem šāds medus palīdz noārdīt sāļu nogulsnes kaulos.

 13. sakuma ka lai trucigais tiek pie mazdarzina,tupa ta valdiba ka zabaks,es jau loti daudz gadu sekoju valdibas lemumiem,tur sed tajos kreslos ,vieni zabaki ar saviem lemumiem ko izvirza un isteno kas tautai nav vajadzigi 1000 gadu…..

 14. Skaisti ,ja piedāvā šādus variantus.Tikai ,vai ar ”milzīgo pensijas ”indensāciju,būs iespējams tikt pie šiem mazdārziņiem?Par pieneņu medu un fantastisko garšu zinu jau aptuveni 30 gadus .Kur šodien atrast pienenes bez ķīmijas ,un izpūtēju gāzēm ?Kopumā izskatās kā ielāps uz caurām biksēm!

  • uz mūsu ģimenes laukiem,tie ķimiju nav redzējuši minimums 30-40 gadus,mežs visapkārt…upe blakus ,viss tīrs,skaists.Esam piedāvājuši zemīti par brīvu ,kur kaut ko iestādīt,vienam otram ,dūša liela vārdos,bet kad jāsāk darboties….pasarg Dievs,visa apkārtne aizd…,kokus,kurus par velti devām ,lai paši sazāgē ,nemaz neaiztika,bet no šķūņa izdedzināja mūsu malku,nekas jau nebija aizslēgts.
   Paši tajā laikā tur nedzīvojām,izrādijās ,ka esam ielaiduši mājā necilvēkus,gribēja vēl,lai mēs nomaksātu elektrību.
   Ticība zudusi,bet ne pieneņu ,ne skābeņu,ne sēņu nav žēl,lasiet cik sirds vēlās.

 15. Izaugusi paaudze,kura to nav iemācījusies no saviem vecākiem-visu taču var nopirkt veikalā…

 16. Kur lai trūcīgais, kurš dzīvo dzīvoklī rauj to mazdārziņu?

Draugiem Facebook Twitter Google+