×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

Tūristu vilināšanai Raganā ļauj nodoties burvestībām

Foto: 123RFFoto: 123RF

Attīstot jaunu tūrisma un identitātes konceptu “Teiksmainā Krimulda”, novada dome nolēmusi grozīt pašvaldības sabiedriskās kārtības noteikumus, kas turpmāk ļaus “visām labajām raganām” sabiedriskās vietās nodoties burvestībām, kas citviet Latvijā nav atļauts, informē pašvaldības pārstāve Inese Ozoliņa.

Šāds lēmums pieņemts, jo Krimuldas novadā ir ciemats ar zīmīgu nosaukumu “Ragana”. Burties drīkstēs ar pašvaldības atļauju, noteiktās dienās un noteiktā vietā – Raganas ciematā. Kā pirmā diena, kad pašvaldībā atļaus nodoties burvestībām, būs 16. augusts – dienā, kad novadā pirmo reizi notiks raganu tēmai veltīts pasākums “Reģu vakars Raganā”, kas saskan ar novada jauno konceptu “Teiksmainā Krimulda”.

Pasākumā mazi un lieli līdz pat tumsai varēs ielūkoties Raganas ciemata teiksmainajā pasaulē, piedaloties dažādās aktivitātēs un darbnīcās, kas veltītas raganu tēmai. Kopā ar vēsturniekiem varēs izzināt raganu maģisko pasauli laikmetu griežos.

“Šajā vakarā mūsu pārvietošanās līdzekļu zirgspēku nomainīs raganspēks, un ikviens ar to varēs izmēģināt savas līdzsvara un atjautības spējas. Pie zāļu sievām varēs iemācīties pareizi siet raganu slotas, vārīt zāļu dziras un cept bada maizi ugunskurā, izgatavot sev amuletus, kā arī apgūt buramvārdus. Aktivitātes plānotas līdz pat tumsai, kad notiks uguns rituāls ar salmu čūskas dedzināšanu. Viesiem vēlama ierašanās ar slotām,” mudina pašvaldībā.

Krimuldas novads šogad uzsāka attīstīt jaunu tūrisma un identitātes konceptu “Teiksmainā Krimulda”, kas simbolizē apdzīvotās vietas Turaidu un Raganu, kā arī skaisto novada dabu.

Krimuldas novads ar 5 600 iedzīvotājiem atrodas Rīgas plānošanas reģionā. Tas apvieno Krimuldas un Lēdurgas pagastus ar administratīvo centru Raganā. Krimuldas novads ir arī iecienīta tūrisma vieta – Turaida ar muzejrezervātu, Reiņa trase, Krimuldas baznīca un Kubeseles atpūtas taka, Lēdurgas Dendroparks un citas vietas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+