×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2012
Drukāt

Turpinās dotēt preses piegādi


lpasts_leta

Svarīgākā ziņa “LA” lasītājiem: valdība vakar atbalstīja abonētās preses piegādes kompensēšanu arī turpmāk, divus gadus tādā veidā kā pašlaik. Ja piegādes tarifi nemainīsies, arī laikraksta abonements paliks līdzšinējā cenā.


 

Lai varētu ieviest šo un citu piegādes izdevumu kompensēšanas fondu, jāsagatavo un steidzami uz Saeimu jāvirza grozījumi Pasta likumā. Pēc tā pieņemšanas Satiksmes ministrija izstrādās MK noteikumus par kompensēšanas fondu un regulators pēc tam varēs izsludināt konkursu par to, kurš sniegs pasta pakalpojumus (universālo pasta pakalpojumu – UPP).

Uzklausot Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas protestus, reāli konkurss varētu tikt rīkots nākamgad, dodot iespēju par gadu pagarināt “Latvijas Pasta” tiesības sniegt šo universālo pasta pakalpojumu. Kompensācijas fondam vajadzētu sākt darboties 2013. gadā, aprēķinot visu pašreiz četru pasta komersantu iemaksas tajā – provizoriski tas varētu būt 30% no neto apgrozījuma tiem pakalpojumiem, kuri ir UPP grozā.

Premjers Valdis Dombrovskis pauda viedokli, ka šajā fondā jācenšas savākt visus pasta pakalpojumiem nepieciešamos līdzekļus no pārējiem spēlētājiem vai vismaz no nozares, lai segtu paredzamos zaudējumus. “Zaudējumu apmērs rādīs, vai ar brīvā tirgus pārdali pietiks vai ne,” pēc sēdes diplomātiski teica Satiksmes ministrijas Sakaru departamenta direktors Edmunds Beļskis, kaut gan valdībai iesniegtajos aprēķinos secināts, ka tikai piekto daļu varētu iemaksāt pārējie komersanti. “Tas ir “Latvijas Pasta” aprēķinātais pesimistiskākais scenārijs,” komentēja Beļskis. “Arī “Latvijas Pastam” ir uzdots optimizēt struktūras, lai nodrošinātu pakalpojumu pieejamību reģionos un lai samazinātu izdevumus,” viņš papildināja.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+