×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Tusks: Latvija var atvieglot ES attiecību veidošanu ar austrumu kaimiņiem (2)

Foto - EPA. Donalds TusksFoto - EPA. Donalds Tusks

Latvija var atvieglot Eiropas Savienības (ES) attiecību veidošanu ar austrumu kaimiņiem, pēc tikšanās ar premjerministri Laimdotu Straujumu (“Vienotība”) Ministru kabinetā piektdien teica Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Tusks uzsvēra, ka Latvijas prezidentūra ES Padomē sākusies ļoti sarežģītā laikā, par iemeslu minot situāciju Ukrainā. Viņš norādīja, ka ir nepieciešams domāt par tālāku Eiropas reakciju, lai risinātu ieilgušo krīzi. “ES vienprātīgi jāizstāv brīvība un demokrātiski principi,” viņš piebilda.

Tāpat Eiropadomes prezidents norādīja, ka ES neizstrādā politiku, kas ir vērsta pret Krieviju, bet tās mērķis ir nodrošināt mierīgu līdzās pastāvēšanu. Tusks piebilda, ka šī politika prasīs dažādus kompromisus. “Neskatoties uz to, ka Latvijai nākas maksāt augstāku cenu [par noteiktajām sankcijām Krievijai], nav citas izvēlēs,” viņš teica

Tusks arī runāja par asiņainajiem teroraktiem Parīzē. “Šādi notikumi norāda uz valstu ievainojamību, bet kopā mēs varam stiprināt savas aizsardzības spējas un nodrošināt papildus drošības garantus.

Eiropadomes prezidents norādīja uz veicamiem darbiem pasažieru kontroles sistēmas uzlabošanai ES, izsakot cerību, ka tā ļaus izsekot bīstamo personu ceļošanai.

Visbeidzot Tusks pateicās par atklāšanas pasākumu Latvijas Nacionālajā operā, kā arī par Latvijas atbalstu viņa ievēlēšanai Eiropadomes prezidenta amatā.

“Latvija ir uzņēmusies prezidējošās valsts godu. Tas ir liels izaicinājums un prasīs smagu darbu no Latvijas. Es to zinu, jo esmu ar to saskāries Polijas prezidentūras laikā kā tās premjerministrs,” viņš uzsvēra.

Tāpat Tusks kā vienu no ES izaicinājumiem minēja krīzes pārvarēšanu un dalībvalstu budžetu plānošanu. “Latvija varētu kalpot kā piemērs citām dalībvalstīm – kā veidot atbildīgu budžeta politiku,” viņš norādīja.

Premjere un Tusks tikšanās laikā pārrunāja Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātes un Eiropadomes darba kārtību 2015.gadā, tostarp Enerģētikas savienību, Eiropas ekonomikas izaugsmei nepieciešamās reformas, digitālo dienas kārtību, Eiropas kaimiņu politikas pārskatu un Austrumu partnerības samitu Rīgā.

Jau ziņots, ka Tusks piektdien tiekas ar valsts augstākajām amatpersonām, tostarp ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Eiropa – Austrumu partnerība – Eirāzija. Nothing special!

  2. Ja jau te neko nevar līdzēt Donalda Tuska POĻU tauta un valdība,( ja nemaldos, Tusks ir polis) un ES pati, tad LATVIJAI TAS NEBŪS PA SPĒKAM…Latvija ir Krievijas ienaidnieks numur1….Lai KO arī Latvija darītu, cietīs fiasko VAI tiks SMALKI iznesti cauri ne tikai ES, bet arī pasaules mērogā!!! VIENĪGI, ja valdība neapsolīs ko prātam NEAPTVERAMU, kas nesīs vienīgi negatīvas sekas valstij…

Draugiem Facebook Twitter Google+