×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. septembris, 2014
Drukāt

Ukrainā krituši vairāk nekā 3500 Krievijas karavīru, uzskata cilvēktiesību aizstāve (2)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ukrainā kritušo Krievijas karavīru skaits jau pārsniedzis 3500, savā “Facebook” lapā paziņojusi Krievijas cilvēktiesību aizstāve Jeļena Vasiļeva.

Vasiļeva savā “Facebook” kontā izveidojusi sarakstu, kurā smalki uzskaitījusi kritušo Krievijas karavīru skaitu, par kuriem pieejama informācija.

Vasiļevas aprēķinos pie iepriekš zināmajiem 2000 bojāejas gadījumu pieskaitīti apmēram 1500 jauni gadījumi, par kuriem iegūta informācija no dažādiem avotiem.
“300 [Krievijas karavīri] gājuši bojā Pobedā, 47 nošauti, mēģinot atstāt Ilovajsku. No 1200 Sņižnes karavīriem krituši 120 (470 ievainoti). Miruši 70 Pleskavas desantnieki, 230 karavīri gājuši bojā pēc viņu kolonnas iekļūšanas artilērijas apšaudē. 60 karavīrus pieveicis bataljons “Kavkaz” (..). Pie Novoazovskas apbedīti 59 karavīri un apmēram 40 iemesti šahtā. Kopā saskaitot bojāgājušos, sanāk 926,” teikts Vasiļevas paziņojumā.

Vasiļeva vēl norāda, ka šahtā pie Krasnokamenskas iemestas gandrīz 600 Krievijas karavīru mirstīgās atliekas.

Šī ir tikai tā informācija, kuru ir apstiprinājuši dažādi avoti. Nav arī skaidrs, cik ievainoto nav izdzīvojuši, skaidro Vasiļeva.

Pēc Vasiļevas aprēķiniem, Ukrainā krituši jau vairāk nekā 3500 Krievijas karavīru.

Ukrainas aizsardzības ministrs Valērijas Heletejs svētdien paziņoja, ka kaujās pie Ilovajskas krituši vismaz 107 Ukrainas karavīri un brīvprātīgie, kā arī vairāk nekā 300 Krievijas karavīri un algotņi.

Augusta beigās Ilovajskā Ukrainas bruņotie spēki nonāca Krievijas karavīru un algotņu aplenkumā. Niknās kaujas un artilērijas apšaude no Krievijas puses prasījušas upurus abās pusēs. Pagaidām nezināms skaits Ukrainas karavīru un brīvprātīgo arī sagūstīti.

Heletejs pirmdien paziņoja, ka visi Ukrainas karavīri izvesti no aplenkuma Ilovajskā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tad jau iznāk , ka ukraiņi ir daudz labāki karotāji par krieviem . Daži simti kritušo ukraiņu versijā , bet 3500 krievu karavīru un nesaskaitāms daudzums Donbasa un Luganskas zemessardzes karotāju ir nolikuši karotes uz mūžiem.
    Dīvaini, kāpēc tad paši ukraiņu karavīri savus šādiem panākumiem vaiņagotos ģenerāļus sauc par pilnīgiem idiotiem un pieprasa Heleteja atkāpšanos no Ukrainas aizsardzības ministra amata? Kaut kas neiet kopā. Varbūt taisnība ir tiem ukraiņu karavīriem , kas telekameru priekšā saka , ka no viņu bataljona īsā laikā ierindā palikusi labi ja puse, bet kopumā pēc dažādiem vērtējumiem, Ukrainas armija pazaudējusi nogalinātiem vien 6000-8000 karavīru , bet gūstā padevušies līdz 1500 vīru, un līdz 600 vīru pārgajuši Krievijas robežu glābdamies no pilnīgas iznīcības ielenkumos ,donbasiešu piespiesti pie Krievijas robežas. Tad pārmetumi saviem ģenerāļiem būtu īsti vietā.
    Bet varbūt taisnība tomēr ir Latvijas ārpolitikas veterānam Jānim Jurkānam, kad viņš teica :,, Mēs nezinam , kas patiesībā notiek Ukrainā, mēs zinām tikai to, ko par Ukrainu raksta mediji.”

  2. Dievs, sodi Krieviju! Atbildēt

    Daudz vairāk krievu vēl kritīs nacista Pūķina lielummānijas dēļ.

Draugiem Facebook Twitter Google+