×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. septembris, 2016
Drukāt

Ungārija: Neveiksmīgās migrācijas politikas dēļ aug terorisma draudi (2)

Foto: Reuters/Scanpix/LETAFoto: Reuters/Scanpix/LETA

Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sijārto.

Migrācijas politika visā pasaulē ir bijusi neveiksmīga un novedusi pie terorisma izplatīšanās, piektdien ANO Ģenerālajā asamblejā paziņoja Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sijārto.

Viņš sacīja, ka starptautiskajai sabiedrībai ir jāliek saprast, ka nav nekāda attaisnojuma robežu pārkāpšanai starp divām mierīgām valstīm, un jādara viss iespējamais, lai paturētu migrantus un bēgļus iespējami tuvāk viņu valstīm.

“Nekontrolētā un neregulētā masveida migrācija ir devusi iespēju teroristu organizācijam sūtīt savus kaujiniekus un savus teroristus uz citām valstīm un kontinentiem,” sacīja Sijārto.

Viņš piebilda, ka Ungārija ir “kristīga valsts”, un pauda vilšanos par to, ka Starptautiskā krimināltiesa nav atbildējusi uz šīs valsts prasībām ierosināt lietu pret džihādistu grupējumu “Islāma valsts” par kristiešu vajāšanu. Sijārto sacīja, ka šī ANO rīcības trūkuma dēļ Ungārija ir izveidojusi īpašu sekretariātu, lai novērotu kristiešu vajāšanu visā pasaulē un palīdzētu viņiem.

Ungārijā 2.oktobrī notiks referendums par Eiropas Savienības (ES) imigrantu kvotu plānu, kuram Ungārijas valdība kategoriski nepiekrīt. Referendumā pilsoņiem tiks uzdots jautājums, vai vajadzētu ES ļaut “noteikt obligātu tādu personu, kas nav Ungārijas pilsoņi, izmitināšanu Ungārijā bez parlamenta piekrišanas”.

Cilvēktiesību organizācijas ir kritizējušas šo referendumu kā tādu, kas uzkurina ksenofobiju un neiecietību. Sijārto ceturtdien preses konferencē noraidīja šo kritiku.

“Starptautiskajās tiesībās ir ļoti skaidri pateikts, ka tiesības uz drošu dzīvi ir cilvēktiesības. Tomēr cilvēktiesības nav izvēlēties valsti, kur jūs gribētu dzīvot,” sacīja Sijārto.

Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna valdība pērn septembrī balsoja pret ES plānu sadalīt pa pārējām valstīm 160 000 patvēruma meklētāju, kas nelegāli ieradušies Itālijā un Grieķijā, tomēr Briseles priekšlikumu vairums dalībvalstu atbalstīja.

Ungārija pērn apstrīdēja ES Tiesā Luksemburgā šo kvotu plānu. Budapešta skaidro, ka plāns pārkāpj nacionālo suverenitāti un ka valstī, uzdodoties par patvēruma meklētājiem, var ierasties teroristi.

Orbāns ceturtdien paziņoja, ka ES ir jāaiztur un jādeportē visi nelegālie imigranti, un viņi jāizvieto ES uzraudzītās bēgļu nometnēs ārpus bloka robežām, kur viņi tad varētu iesniegt lūgumu pēc patvēruma.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Malači Ungāri. Malači!
    Bet paralēli jānāk Eiropā pie varas spēkiem, kuri pārtrauc karu pret arābiem.
    Esošās valdības slēpj tiešo saikni starp terorismu un karu, apdraudot savus pilsoņus
    Terorisms ir tiešas kara sekas. tā ir tieša arābu atbilde tām valstīm, kuras viņus bombardē un ir izpostījušas savukārt viņu valstis.
    Nekā neloģiska te nav. Kā visur. Loģiska vienkārša cēloņu-seku ķēde.

  2. Vārds “ksenofobija” ir demagogu iemīļots līdzeklis uzspiest citiem nepieņemamu rīcību !

Draugiem Facebook Twitter Google+