×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. maijs, 2012
Drukāt

Upenēs siro laputis

upenu

“Uz jaunajiem upeņu krūmiem stipri izplatījušās laputis. Ar ko tās apkarot? Vai derēs fastaks?
” M. Krūmiņa Baldones novadā

 

Latvijas Augu aizsardzības pētniecības centra (LAAPC) Augļaugu fitopatoloģijas grupas asistente Jūlija Volkova iesaka: – Ja piemājas dārzā aug tikai daži upeņu krūmi, bojātās lapas vajag noraut un sadedzināt, bet pēc tam izmantot kādu no ekoloģiski draudzīgiem preparātiem, piemēram, zaļās ziepes 3,5 % koncentrācijā.

Ja laputis stipri savairojušās lielākā platībā, var izmantot pieskares tipa preparātus, kam piemīt arī repelenta jeb atbaidoša iedarbība. Insekticīds fastaks 50 lietošanai upeņu stādījumos nav reģistrēts. Šo kaitēkļu apkarošanai varētu izmantot sumi alfa 5, taču tirdzniecības vietās tas nav pieejams mazos, 3. reģistrācijas klasei atbilstošos iepakojumos.

Pārdošanā ir sintētiskais piretroīds decis 2,5. Darba šķidrumu gatavo, 10 litriem ūdens pievienojot 8 ml insekticīda, ar šādu daudzumu var apstrādāt 150 m2 platību. Ogulājus apsmidzina ļoti rūpīgi – tā, lai lapas būtu noklātas ar šķidrumu no abām pusēm. Apstrādi veic vienreiz sezonā.

Sistēmas iedarbības insekticīdi (smidzinot tos, nav jātrāpa kukaiņiem virsū), ko varētu izmantot laputu apkarošanai upeņu stādījumos, Latvijā nav reģistrēti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+