×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. aprīlis, 2012
Drukāt

Ušakovs: Lielāko daļu no RNP nozagtās naudas izdosies atgūt

usakovs_nils0306

Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) ir pārliecināts, ka lielāko daļu SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) nozagtās naudas izdosies atgūt. Intervijā Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumam “900 sekundes” Ušakovs teica, ka aptuveni 170 000 latu no 247 000 latu, kas bija pārskaitīti kādai firmai, nevis samaksāti par apkuri, ir arestēti.

 

Tas viešot cerības, ka šo naudu izdosies atgūt.

Rīgas domes priekšsēdētājs atklāja, ka šī amatpersona, pārskaitīja minēto summu uz savu radu firmas kontu, bet lietvedībā viltoja dokumentus, norādot, ka nauda samaksāta par apkuri. Pēc tam šī amatpersona aktīvi lobēja bankas konta slēgšanu, tādējādi cerot noslēpt savas darbības.

Pateicoties RNP darbinieku aktīvai rīcībai, šo zādzību izdevies atklāt. Ušakovs piebilda, ka cilvēkam, kurs tiek turēts aizdomās, bija nevainojama reputācija, viņš bija strādājis vadošos amatos valsts uzņēmumos, pirms atnāca uz pašvaldības struktūru un nav bijis iespējams prognozēt, ka cilvēks šādi rīkosies. Pašlaik 15 namu pārvaldes ir apvienotas vienā uzņēmumā, tādēļ kontroli nodrošināt ir daudz vieglāk, teica Ušakovs.

Kā ziņots, RNP valde tās priekšsēdētāja Ervina Straupes personā vērsusies Valsts policijas Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē ar iesniegumu par iespējamu lielā apjoma uzņēmuma līdzekļu zādzību.

Aizdomas par iespējamu līdzekļu zādzību no uzņēmuma radušās, ieviešot jaunu finanšu līdzekļu plūsmas kontroles sistēmu, kā arī pateicoties “Rīgas namu pārvaldnieka” darbinieku vērībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+