×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. jūlijs, 2014
Drukāt

Nesolīšu reizi nedēļā zvanīt Putinam. Saruna ar Nilu Ušakovu (28)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Pirms šodien notiekošās partijas domes sēdes “Latvijas Avīzē” viesojās “Saskaņas” priekšsēdētājs NILS UŠAKOVS. Par stāvokli partijā, par tās nodomiem, pošoties uz 12. Saeimas vēlēšanām, viņš pastāstīja Voldemāram Krustiņam un Egilam Līcītim.

V. Krustiņš: – Vai jau visi lēmumi sakarā ar 12. Saeimas vēlēšanām pieņemti? Kabanova kungam partija neatrada vietu sarakstā?


N. Ušakovs: – Nikolajs Kabanovs pats pieņēmis lēmumu nestartēt Saeimas vēlēšanās, bet darboties sabiedriskā organizācijā, palīdzēt arodbiedrībai LABA, kas ir nopietna organizācija un apvieno vairāk nekā 7000 biedrus.

– No redakcijas skatoties, rodas iespaids, ka partijām nav īsti piedāvājuma uz vēlēšanām. Tās cenšas pārrakstīt pa vecam, kā bijis. “Vienotība” saka – būšot stabila, un tas ir viss. Ko nozīmē “stabilitāte”, tas vēl būtu atšifrējams. Bet viens ir skaidrs – jūs būsiet galvenie pretspēlētāji vēlēšanu cīņā. “Saskaņai” galvenokārt pārmet sadarbību ar Putina partiju, to, ka savlaicīgi un pavisam skaidri nenovērtējāt notikumus Ukrainā, Krievijas lomu tajos. Partijas iekšpusē biedre Cvetkova diezgan spīviem vārdiem pametusi “Saskaņu”. Viņa laikam jau pārlidojusi pie Ždanokas?


– Partijas Rīgas pirmorganizācija neizvirzīja Irinu Cvetkovu iekļaušanai vēlēšanu sarakstos – un šeit vairāk nav par ko runāt. “Saskaņa” šobrīd kļūst par pilnvērtīgu politisku spēku, kurā kopā plecu pie pleca strādātu latvieši un cittautieši. Agrāk parasti bija pieņemts, ka ir tā saucamās latviskās partijas, kurās “paraugam” ir kāds krievs, un krievu partijas, kurās ir kāds viens latvietis “pēc pases”, kas varbūt pat latviski nerunā. Ar to tā politiskā integrācija parasti beidzās. “Saskaņai” ir ļoti vērtīgā Rīgas pieredze, kur jau piecus gadus, nešķirojot cilvēkus tautībās, ļoti sekmīgi darbojas mūsu koalīcija ar “GKR”. Tāpēc arī Saeimas vēlēšanām tiek gatavots saraksts, kurā pārstāvēti gan latviešu, gan nelatviešu politiķi no “Saskaņas” un “GKR”, kā arī sadarbības partneriem no nevalstiskajām organizācijām – biedrības “Stop drugs”, arodbiedrības LABA.

Tā ir mana dziļa pārliecība, ka labus rezultātus varam sasniegt tikai tad, ja visi, kas grib, strādā kopā, nešķirojot cilvēkus pēc tautības. Esam tik maza valsts – ja nelietosim visu cilvēcisko kapitālu, kas mums – Latvijai – ir, tad neko īpašu nesasniegsim. Jau pēc Eiroparlamenta vēlēšanām partija ir teikusi – nevienam vieta mūsu listē nav garantēta. Partija solīja un solījumu pildīja, ka sarak­stā būs daudz jaunu cilvēku. Par veciem nopelniem neviens nav dabūjis abonementu automātiski tikt sarakstā. Dažus esošos deputātus partijas biedri nemaz neizvirzīja kandidēt. Daži, kā tā pati Cvetkova, apvainojās, aizgāja. Nu – tā ir. Tu piedalījies politikā, tev neizdevās pārliecināt vēlētājus – dod iespēju citiem.

“Saskaņas” uzdevums – tālāk stiprināt sociāldemokrātisko pozīciju. Līdz ar to uz vēlēšanām būs ļoti skaidri ideoloģiski iezīmēts piedāvājums. Uzskatām, ka valstij krietni aktīvāk ir tieši jāpiedalās ekonomikas attīstību veicinošos pasākumos. Jābūt ražošanas un zinātnes attīstības fondam. Tajā ir jāiegulda arī valsts budžeta līdzekļi. Ar šo naudu jāpalīdz attīstīt ražošanu un zinātni. Noteikti pilnā apjomā ir jāatjauno ceļu fonds. Pašreizējā situācijā uz ceļiem nav jautājums par braukšanas komfortu, bet par saimniekošanas tālāko attīstību. Ja nogriezīsim daļu apdzīvoto vietu no civilizācijas ceļu neremontēšanas dēļ, par kādu attīstību var runāt?

Uzskatu, ka ir lietas, kurās valstij vienkārši nepieciešams iejaukties, kādu laiku nodarboties ar saimniecisko darbību, lai pavērtu attīstību. Ilustratīvākais piemērs ir “Liepājas metalurgs”. Valstij vajadzēja to pārņemt, ļaut strādāt un saglabāt rūpnīcu. Pēc tam varēja domāt, vai uzņēmumu pārdot privātās rokās vai ne, nevis kā tagad – izsolīt atlikušās ražošanas iekārtas. Mēs runājam arī par netaisnībām nodokļu sistēmā. Slogs visiem ir vienāds, bet daži nodokļi lielā mērā tieši skar vistrūcīgāko Latvijas iedzīvotāju slāņus, un tā nenotiek nekur citur Eiropā. Pārtikai vajag samazināt PVN likmi – izņemot neveselīgo produktu grupas. Tā būs tieša palīdzība trūcīgākām ģimenēm, kur izdevumi pārtikai ir lielākajā ģimenes budžeta īpatsvarā.

Jāsamazina PVN likme apkurei, jo lētākas gāzes tuvākajos gados nebūs, un šis samazinājums ir viens no variantiem, kā palīdzēt cilvēkiem ar zemiem ienākumiem. Un ir jābūt progresīvai likmei, runājot par iedzīvotāju ienākuma nodokli. Apzināti nesaukšu precīzas likmes, jo tas ir darbs nākamajiem četriem gadiem, kad nodokļu sistēma pakāpeniski jāsaved kārtībā un jāpadara taisnīgāka. Ja cilvēks redz atdevi no nodokļiem, viņam parādās vēlme tos samaksāt. Pašreiz no nodokļu maksāšanas izvairās divu iemeslu dēļ – jo nav izvēles, kad darba devējam izdevīgāk algas maksāt aploksnē. Jo cilvēks nejūtas parādā valstij un nodokļus nemaksā apzināti tāpēc, ka viņš no valsts neko atpakaļ nesaņem, tikai dārgu medicīnu, izglītību vai minimālu sociālo atbalstu. Pēc aprēķiniem, ēnu ekonomika ir vismaz 25% līmenī. Ēnu ekonomika nerodas tāpēc, ka cilvēki būtu zaglīgi, bet tāpēc, ka viņi vienkārši netic, ka ar viņu nodokļiem apiesies godīgi un pareizi. Ar šo piedāvājumu un ar izveidoto komandu man ir mērķis iegūt pirmo vietu Saeimas vēlēšanās, un tad attiecīgi – vai esam daļa no valdības, vai esam nikna opozīcija, kas tādējādi tik un tā cenšas izpildīt vēlētājiem solīto.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. piezvani gan un pasaki, ka cilvēki ļauj apglabāt nogalinātos

 2. Kāpēc šitas krievu nacists tik bieži viesojas pie LA ? Vai Līcītis un Krustiņš ir viņā iemīlejušies?

 3. melns vai pelēks? Atbildēt

  Taisnība, ka šodien šķirot partijā cilvēkus pēc tautības nevar – kad latvieši nopietni un mērķtiecīgi vairākos piegājienos “atšķaidīti” ar krieviem. Bet vai tas nozīmē, ka LV jārealizē Krievijas intereses? Grūti cerēt, ka viņš darbojas tikai visu tautību cilvēku ekonomiskās interesēs. Galīgi slikti ir tas, ka LV dzīvojošie krievi jau sen noskaņoti pret LV un kā uz burvju mājienu tic šim (pēc Krievijas ārlietu cilvēka teiktā) “gudrajam, drosmīgajam un laipnajam” melnajam kaķim, kas sagatavots tā, lai viņu nevarētu saredzēt melnā istabā.

 4. Latvijas Avīzes lasītāja Atbildēt

  Vemt gribas no tādiem Krustiņa jautājumiem: “Nu tad pasakiet tai Krievijad partijai, lai vadonis nebaida cilvēkus.” Pretīgi lasīt tādu koķetu liekulību, it kā Krustiņš nesaprastu, kas ir Putins un ko viņš grib

 5. vēsture-eiroskeptiķim Atbildēt

  Bija laiks,kad vēl Latvijas valstsnebija,bet cariskā impērija nobruka un lettiņi domāja,ko nu darīt Bija tādi “gudrie”,kuri bļāva-labāk krievu kulaks nekā vācu baronu pātaga! Nu tas krievu kulaks ir izbaudīts līdz mielēm. Ja tā papēta,tad ne mazums vācu baronu palīdzēja tiem bauriem ar gaišākām galvām iegūt izglītību un izsisties uz augšu,bet ko gan labu ir krievu vara kā cara,tā komunistu darījusi latviešu labā!? Paši savējos,savas tautas smadzenes un sirdsapziņu ir nīdējuši un slepkavojuši kā nevienā citā valstī/izņemot :Ķīnu Mao laikā/.

 6. Tā kā Ušakovs jau ne vienu reizi vien ir pierādījis,ka viņam pietrūkst godaprāta kā cilvēkam un konsekvences kā politiķim,tad pēc valodu referenduma viņam nevar ticēt nevienam solījuma vārdam.
  Ušakovs ir Putina labā roka Baltijas valstīs,lai tuvākā vai tālākā nākotnē realizētu Ukrainas variantu,tikai daudz politiski viltīgāk.

 7. Valērija Novodvorska bija patiess Latvijas draugs. Viņa bija Latvijā gan Atmodas laikā, gan 2012. gada februārī tieši pirms valodas referenduma. Viņa nesaudzīgi, patiesi runāja par padomju cilvēku mentalitāti, kāda ir vēl palikusi Latvijā, par neesošas valsts PSRS bijušajiem iedzīvotājiem, kuri dzīvo pagātnē un kuri vēlas krievu valodu kā otru valsts valodu, par Bizantijas ordu iekarošanas tradīcijām, ko piekopj Krievija.

  Bez tā visa saskarsmē klātienē viņa bija vienkārši sirsnīgs, erudīts, brīnišķīgs cilvēks, kas neskatoties uz saņemtajām represijām un samocīto likteni, prot priecāties par mazumiņu laba, sirdī nest lielu mīlestību pret cilvēkiem, pret savu tautu, pret Krieviju un visiem, kas ir patiesi demokrāti ne vārdos, bet darbos.

  Par viņu saka – Krievijas sirdsapziņa. Skaidrs, bezkonpromisu, ideālu cilvēks, kurš PSRS laikā cīnījās pret totalitāro režīmu un neskaitāmas reizes tika pakļauts represijām. Tagadējā Krievijā, kad putinisms joprojām valda, Novodvorska turpināja cīņu pret agresīvo neoimperiālisma politiku, ko realizē Krievija, tajā skaitā Ukrainā. Šodien Maskavā Saharova centrā no viņas bija atnākuši atvadīties tie, kuri cienīja un izprata viņas teikto par Krieviju. Marina Kosteņecka saka – viņai vajadzētu uzcelt pieminekli, tādu cilvēku pasaulē ir maz, kuri spējuši pastāvēt un nesalūzt nesaudzīgā cīņā par ideāliem un patiesību.

  Tagad Putins kļuvis par agresoru pret brāļu tautu Ukrainā, par kaunu Krievijai visas pasaules acīs. Krievijas sirdsapziņa Valērija Novodvorska un Krievijas demokrāti savu cīņu turpina. Arī pēc Novodvorskas fiziskās nāves. Boriss Ņemcovs:

  “Viņu bieži apvaino, ka viņa bijusi rusofobs. Tās ir absolūtas mulķības, meli un nieki ….. …..

 8. “Mēs apgalvojam, ka Krievijā šodien nav iespējamas nekādas būtiskas reformas, kamēr Putinam pieder reālā vara valstī. Mēs apgalvojam, ka Putina režīma demontāža, valsts pagrieziens demokrātiskas attīstības gultnē var sākties tikai atņemot Putinam visas sviras valsts un sabiedrības pārvaldē. Mēs apgalvojam, ka pa savas valdīšanas gadiem tieši Putins ir pārvērties par nežēlības simbolu attiecībā pret saviem paša pilsoņiem korumpētā un neprognozējamā valstī. Valstī, kurā pilsoņi ir beztiesiski un lielākais vairums – nabadzīgi. Valstī, kurai nav ne ideālu, ne nākotnes. Ja, kā mīl atkārtot Kremļa propagandisti, Jeļcina laikā Krievija stāvēja uz ceļiem, tad Putins un viņa gvardi noguldījuši viņu ar seju dubļos. Varas nicinājuma dubļos ne tikai pret tiesībām un personu brīvību, bet arī pašu cilvēka dzīvību. Neīstu un bezpalīdzīgu politisko un sabiedrisko institūciju imitācijas dubļos – no birokrātiskā fantoma “Vienotā Krievija” līdz našistiskajam putinjugendam. Prātus un dvēseles sadalošos televīzijas tumsonības kalpības dubļos, kas pārvērš vēl joprojām vienu no visizglītotākajām tautām pasaulē par bezdvēselisku un amorālu pūli. Totālas zagšanas un korupcijas dubļos, kas saplūst ar pašu Krievijas varas virsotni.”

 9. Reizi nedēļā – nē. Divas.

 10. intervētāja jautājums – Vai un kādā mērā Rīgas pilsēta atbalsta vietējo zemessardzi?
  Rīgas mēra atbilde – Tas nav saistīts ar pašvaldību…
  TE cien.Rīgas mērs operacionāli kļūdās, proti, pašvaldības un Zemessardzes sadarbībai ir jābūt saistītai un ir vairāk nekā vēlama !!!!


 11. Labākais teikums ir pēdējais – Ar Jāni viss ir kārtībā! Bravo!

 12. Bažas nerada SC ( lozungi – Staļins, atbrīvotāji un prezidents Putins ). Tur skaidrs par tiem, kas to vēlas. Bažas rada ZZS ( lozungi – NATO ir okupanti, ES ir ļaunums – sk. Grigule ). ZZS pievienošanās SC tas jau ir ļaunums… Tad atstās NATO un ES , valsts krīze un beigās lūgs uzņemt Krievijā kā guberņu…

 13. … Neticam vairs … !

  .. Ne varda par Latvijas Republikas Satversmes ieverosanas steidzigu pastiprinasanu … ne varda par DDD procesa pabeigsanu … ne varda par latviesu nacionalas tautas demografisko stavokli … ne varda par patiesibu, ka te tiesam ir ieperinajusies zagli, un ne morali un lojali iebrauceji, bijusie okupanti … ne varda par to ka kolonisti un neokolonisti un to LR nelojalie pecnaceji, kas ar savu darbibu grauj so valsti jau ATKLATI UN AR NELIKUMIGI EM POLITISKIEM PASAKUMIEM UN SENAS NOMENAKLATURAS METODEM … ne varda par vajadzigo mesanu valsts institucijas, lai atbrivoties no ‘nespejigas’ ierediecibas … !!!

  … PARAK VILTIGI SELEKTIVAIS UN SEKLI UZMESTAIS VELESANAS SX SKATS UZ REALITATI NEVIENU LATVIETI, PATRITU, VAIRS NEPIEVILS … !

  • ES jums piekrītu 100%,jo tik pērkama avīze kā “LA”,ko lasa tikai latvieši un taisīt tādu PR vienam okupantam,kas neatsakās valsts labā ne no “Jedinaja rosija”,ne no 9.!!maija ziniet pat ne visi Krievijas mēdiji to spētu,piem.”Doždj”.Tātad var nopirkt arī PAŠLEPNUMU un piederību valsts nācijai.
   Galvoju par cenzūru,jo es daudziem runāju kā Novodvorska netīkamas,bet patiesas lietas.

 14. Man pretīgi lasīt jūsu komentārus kungi. Jums nekad nebūs labi. Jebkur sāksiet strīdēt. Zemes racējiem nav ko te muldēt.Strādājiet tālāk nabagu vīri. Nedrīkst ļaut balsot neadekvātiem cilvēkiem.

 15. Vecais krustiņš nav nekāds bāleliņš, bet gan prodažnaja škura.

 16. LA saturu ietekmē Lembergs. Lembergu ietekmē putins. Ušakovu ietekmē putins. Rezultāts: LA komplimentāri intervē ušakovu. Bēdīga aina.

 17. ZZS PIRMĀ BIEDROSIES AR SC!!! NU ESAT GAN “ANGĻI”!!! Tagadējā Rīgas Dome RĪGU rietumos nepopularizē!!! Cik to dara valdošās koalīcijas partijas ,mākslinieki, mūziķi, uzņēmēji,sportisti, TIK ARĪ IR!!!??? VISS NOTIEK UZ AUSTRUMU VIRZIENU, NO KURIENES NĀK ARĪ PAMĀCĪBAS TĀLĀKAI SC RĪCĪBAI NEDOMĀJUŠU ĻAUTIŅU – LATVIEŠU APMUĻĶOŠANAI…Pagaidām ir TIKAI ziediņi, BET drīz sāksies ĪSTAIS TEĀTRIS LATVISKO PARTIJU NOMELNOŠANĀ UN PULGOŠANĀ!!! TUVOJAS SAEIMAS VĒLĒŠANAS…!????????? SC NEKO NEDARA VALSTS LABĀ, TĀDĒĻ VIEGLI MELOT, JO PATIESĪBU NO VIŅIEM NEDZIRDĒT!!! SC ĻOTI LABI PROT TIKAI KRITIZĒT…Un tā visus 23 gadus… NEKAS NEMAINĀS!!! Arī Zolitūdes traģēdija parādīja SC seju!!! Ne jau Dombrovskim bija jāatkāpjas…!? Ušakova kungs VISPĀR NEBRAUC KĀ RĪGAS DOMES PRIEKŠSĒDĒTĀJS VIZĪTĒS VAI DARUDZIBAS NOLŪKOS UZ RIETUMU VALSTĪM!??? DĪVAINI…

 18. SC šodienas galvenais mēŗķis ir apmuļķot lētticīgākos latviešus, ka turīgais (līdz ar ienākšanu politikā) Ušakovs un miljonārs Ameriks ir t.s. ir sociāldemokrāti.
  Cerams, ka latvieši neuzķersies uz šā Trojas zirga.

 19. Ushakovs nezin, ka krievi nav vieniigie tuuristi, jo nekur eiropas pusee vinjsh Riigu reklameet nebrauc.

 20. Līdz vēlēšanām nezvanīšu, pēc tam katru dienu.

 21. Tikai divvalodību referendums spīd N.Ušakova acīs. Un tas viss ļoti sasaucas ar Kremļa politiku. N.Ušakovs bija tas, kas ļoti palīdzēja sašķelt Latvijas iedzīvotājus. Tagad viņam ļoti vajag latviešu balsu, tāpēc tik ļoti pielabinās. Neticu. Komunikācijā viņš ir bijis naidīgs pret tiem politiķiem, par kuriem esam balsojuši mēs, viņa izteikumi bijuši pat līdz nepieklājībai iznīcinoši, kāda tur saskaņa….
  Kad L.Jākobsona seju sagrieza, viņš ielika smaidiņu soc.tīklos, vai tādam cilvēkam ir cilvēcība pirmajā vietā?

 22. Putinam tu nezvani, ne bieži viņš tevi pagodina ar sarunu. Priekš tam ir Krievijas vēstniecība Latvijā, no kurienes nodot rīkojumus.

 23. Partijas pirmorganizācija neizvirzīja Irinu Cvetkovu iekļaušanai vēlēšanu sarakstos – un šeit vairāk nav par ko runāt.
  Paskaidrojiet taču, kas notika?

 24. Kurš tic šim lielākam melim un divkosim??? Tāds Latvijas patriots un latviešu mīlētājs,ka riebjas klausīties.Nekur nevar dzirdēt skaidru atbildi ,ja tas viņam nav izdevīgi.Atradies sabiedrības vienotājs.

 25. Ušakovs jau izliekas par lielu pragmātiķi, bet tiklīdz tiek skarti Latvijai svarīgi politiski jautājumi, tā paliek izvairīgs un nekonkrēts, īpaši, attiecībās ar Krieviju. Tāpēc sev neērtos jautājumus uzveļ Ārlietu ministrijai. Pa šiem gadiem, esot Rīgas domē , labi iemācījies retoriku, runāt to, kas patīk iedzīvotājiem.
  Nākas secināt, ka lai arī spalva tiek mainīta, tikumi paliek tie paši vecie un latviešu politiķiem cīņā par varu
  ar šādu SC divkosību būs nopietni jārēķinās.

  • Tur jau tā lieta, ka nopietnu latviešu politiķu NAV! Ir Eiropielīdēji, un sava krēsliņa sargātāji. jābalso par vienalga ko, tikai ne pašreizējām varas partijām! ZZS izņemot.

Draugiem Facebook Twitter Google+