Latvijā
Novados

Uz Daugavpils šosejas pie Spuņģēniem noplūdusi  ķīmiska viela; evakuēti četri iedzīvotāji 16

Foto-LETA

Daugavpils šosejas 134.kilometrā, Krustpils novadā, pie Spuņģēniem, satiksmes negadījuma rezultātā noplūdusī ķīmiskā viela, visticamāk, ir slāpekļskābe, aģentūra LETA uzzināja Valsts vides dienestā (VVD) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Negadījuma vietā patlaban strādā atbildīgie dienesti, ir ierobežota satiksme, bet no tuvējās 300 metru apkārtnes evakuēti četri iedzīvotāji, aģentūru LETA informēja VUGD preses pārstāve Inta Palkavniece.
Internetā publiski pieejamā informācija liecina, ka slāpekļskābe ir ļoti spēcīgs oksidētājs, kas spēj oksidēt gandrīz visus metālus un nemetālus, kā arī noārdīt augu un dzīvnieku audus. Koncentrēta slāpekļskābe ir kodīga un pat nelielos daudzumos atstāj uz ādas dzeltenus plankumus.

VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča aģentūrai LETA pastāstīja, ka noplūdušās vielas daudzums pagaidām precīzi nav zināms, tas tiek skaidrots. Artī notikušā apstākļi tiek precizēti, notikuma vietā strādā civilās aizsardzības komisija.

Kā pastāstīja Palkavniece, slāpekļskābe ceļu satiksmes negadījuma rezultātā noplūdusi no kravas automašīnas.

LETA jau ziņoja, ka minētā negadījuma dēļ Daugavpils šosejas 134.kilometrā, pie Spuņģēniem, ir bloķēta satiksme.
Ceļš šajā vietā varētu saglabāties slēgts vēl vairākas stundas.

Negadījuma vietu ir iespējams apbraukt, jau Aizkrauklē vai Jēkabpilī šķērsojot Daugavu un izmantojot autoceļu Aizkraukle-Jēkabpils (P76).

LA.lv