Sports
Citi sporta veidi

Uz līdzjutēju svaru kausiem Briedis, Porziņģis un Rumjancevs 16

Foto – Ieva Lūka/LETA

Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis, Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) zvaigzne Kristaps Porziņģis un smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs iekļuvuši starp trīs finālistiem, kuri turpina pretendēt uz 2016.gada Latvijas populārākā sportista titulu, informē Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

“Latvijas Gada balva sportā” ietvaros notiekošā līdzjutēju balsojuma pirmajā kārtā, kas ilga no 2. līdz 11.decembrim, Briedis saņēma 21,9% balsu, kamēr par Ņujorkas “Knicks” basketbolistu Porziņģi tika atdotas 19,5% balsu, bet par piekto vietu Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ieguvušo Rumjancevu nobalsoja 14,4% balsotāju.

Aiz finālistu trijnieka palika rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis, kurš savāca 9,4% balsu, bet jaunā svarcēlāja Rebeka Koha, kura Riodežaneiro izcīnīja ceturto vietu, ieguva 7,3% no kopējā balsu skaita.

Populārākā sportista godam bija nominēti arī Martins Dukurs, Tomass Dukurs (abi – skeletons), Anastasija Grigorjeva (brīvā cīņa), Laura Ikauniece-Admidiņa (vieglatlētika, septiņcīņa), Pauls Jonass (motokross), Oskars Melbārdis (bobslejs), Madara Palameika (vieglatlētika, šķēpmešana), Anastasija Sevastova (teniss) un Ralfs Sirmacis (rallijs).

Otrās kārtas balsojums sākās pirmdien plkst.12 portālā “Delfi.lv” un ilgs līdz 21.decembra pusnaktij. Latvijas populārākā sportista vārds tiks paziņots “Gada balvas sportā” svinīgajā apbalvošanas ceremonijā 22. decembrī.

Lai iegūtu objektīvākus rezultātus, 12 stundu laikā no vienas IP adreses var nobalsot vienu reizi, savukārt portāls “Delfi.lv” un balsojuma rīkotāji patur tiesības pārbaudīt rezultātus un dzēst negodīgi veiktos balsojumus.

Pērn par Latvijas labākajiem sportistiem tika nosaukti skeletonists Martins Dukurs un vieglatlētikas septiņcīņas sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa, kamēr par populārāko kļuva motosportists Pauls Jonass.

LETA jau ziņoja, ka “Latvijas Gada balva sportā 2016” tiks piešķirtas 16 nominācijās.

Uz valsts labākā sportista godu pretendē skeletonisti Martins un Tomass Dukuri, basketbola talants Kristaps Porziņģis, bokseris Mairis Briedis, bobslejists Oskars Melbārdis un smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs.

Savukārt Latvijas labākās sportistes balvai izvirzītas svarcēlāja Koha, vieglatlētes Laura Ikauniece-Admidiņa un Madara Palameika, cīkstone Anastasija Grigorjeva, kā arī tenisiste Anastasija Sevastova.

Uzvarētājus noteiks īpaši izveidota ekspertu žūrija.

LA.lv