Apbrīno

Uz Parīzi dejot 16

Publicitātes foto

Mīlīgā animācijas filma “Balerīna” ieskatās 19. gadsimta beigu Parīzes baleta aizkulisēs, kur nonāk apņēmīga bārene, kurai ir viens mērķis – kļūt par balerīnu.

Kaut ierasts gan Francijas, gan Kanādas animācijas filmas skatīt autorības kontekstā, “Balerīna” nav jaunu izteiksmes līdzekļu meklējuma apliecinājums, taču tā iemūžinājusi divu Parīzes Operas baleta trupas dejotāju kustības, kas, pārvērsti animācijā, nu dzīvo savu dzīvi. To novērtējusi arī “The Weinstein Company”, kas iegādājās filmas izplatīšanas tiesības ASV, jo “Balerīnu” pavada pozitīvas atsauksmes, un stāsts par bāreni, kura dodas uz Parīzi, lai piepildītu savu sapni, kam, par spīti visiem apstākļiem, nevajadzētu piepildīties, aizrauj ar apņēmību un sirsnību. Tas baleta filmās nav ierasta kombinācija, jo parasti kinematogrāfisti fokusējas uz konkurenci, greizsirdību un ne to labāko īpašību atklāšanu – pietiek atcerēties Darena Aronovska “Melno gulbi” (2010).

 

“Balerīna”/”Leap!”/”Ballerina”

Kanāda, Francija, 2016

Režisori: Ēriks Sammers, Ēriks Varins

Lomas angļu valodā ieskaņojuši: Elle Faninga, Deins Dehāns, Madija Zīglere, Kārlija Reja Džepsena; filma dublēta latviešu valodā

No 20. janvāra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

LA.lv