Ekonomika
Auto un moto

Uz vairāk nekā 900 grants ceļiem šķīdoņa dēļ ieviesti ierobežojumi1

Foto: LETA/Edijs Pālens

Šķīdoņa dēļ vairāk nekā 900 grants autoceļu posmos ieviesti pagaidu masas ierobežojumi, liedzot pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām, aģentūru LETA informēja AS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) Komunikācijas daļā.

LVC skaidroja, ka, plānojot braucienus, autovadītājiem ir jāņem vērā, ka pavasara atkušņa un nokrišņu laikā atsevišķos grants autoceļu posmos ir iestājies šķīdonis un tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Šķīdonis uz grants ceļiem iestājas pavasarī un rudenī, kā arī mainīgos laika apstākļos, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums.

Ceļa pamatnei pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās un smagais transports var ceļus sabojāt neatgriezeniski. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam.

Šķīdoņa dēļ pagaidu masas ierobežojumi jau ir ieviesti vairāk nekā 900 posmos visā valsts teritorijā. Visvairāk jeb 116 posmos masas ierobežojumu ir Cēsu apkārtnē. Jēkabpils apkārtnē masas ierobežojumi ieviesti 61 posmā, Valmieras apkārtnē – 57 posmos, Madonas apkārtnē – 49 posmos, Dagda apkārtnē – 48 posmos, Ludzas apkārtnē – 48 posmos, Limbažu apkārtnē – 46 posmos, Aizkraukles apkārtnē – 42 posmos, Ogres apkārtnē – 41 posmā un Gulbenes apkārtnē – 40 posmos.

Meteoroloģiskās prognozes liecina, ka siltāks laiks saglabāsies un ir gaidāmi nokrišņi, kā rezultātā arī citur drīzumā var tikt ieviesti masas ierobežojumi.

LVC vērš uzmanību, ka šķīdoņa laikā netiek izsniegtas nekādas speciālas atļaujas kravu pārvadājumiem un visiem satiksmes dalībniekiem ir jāievēro satiksmes noteikumi, tajā skaitā arī transporta masu ierobežojošās zīmes. Atbilstoši normatīvajiem aktiem, neievērojot masas ierobežojumu zīmes šķīdonī var braukt tikai operatīvie transportlīdzekļi, Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) reģistrētie svaigpiena transportlīdzekļi, sabiedriskais transports un transportlīdzekļi, kas veic kritušu lopu izvešanu.

Saistītie raksti

Transporta masas ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. Aktuālā informācija par ieviestajiem ierobežojumiem ir ievietota LVC mājaslapā, kā arī ir pieejama, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555.

LVC norāda, ka uzlabot grants autoceļu stāvokli, veicot uzturēšanas darbus, ir iespējams tikai tad, kad beigsies lietavas un grants segums apžūs. Pretējā gadījumā smagā uzturēšanas tehnika, uzbraucot uz autoceļa, kas ir zaudējis nestspēju, var vēl vairāk to sabojāt un padarīt neizbraucamu.

LA.lv