×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. jūnijs, 2012
Drukāt

Uz veikalu braucu ar sarakstu

Foto - LETAFoto - LETA

”Latvijas Avīzē” bija lasāms par akciju ”Zaļie soļi”, kuras mērķis ir aicināt iedzīvotājus atteikties no neadresētu reklāmas sūtījumu saņemšanas (”Aicina atteikties no liekā pasta”, 01.06.2012). 


 

Akcijas rīkotāji rosinājuši iedzīvotājiem uz pastkastēm uzlīmēt brīdinošu uzlīmi, ja nav vēlmes saņemt bukletu kaudzi, kas tik un tā nonāk atkritumu urnā, tādējādi saudzējot vidi un taupot resursus. Kāda mūsu lasītāja R. R. no Rīgas, kura vēlējās palikt anonīma, atsūtījusi mums vēstuli, kurā apgalvo, ka bukleti tomēr ir noderīgi, jo tie palīdz ietaupīt iedzīvotājiem.

”Esmu priecīga saņemt veikalu un aptieku tīklu bukletus, kur vienmēr ir arī akcijas. Ietaupu naudu un laiku. Esam divi veci – tuvu 80 gadiem – un slimi pensionāri ar lielu darba stāžu (40 un 57 gadi), bet nelielām pensijām: 180 latu un otra mazliet lielāka. Mūsu mājas tuvumā nav veikalu, ir tikai divas “piparbodītes”. Agrāk braucu uz Dzirciema ielu ar sarakstu, kādi pārtikas produkti nepieciešami. Izstaigāju veikalus, atzīmēju cenas un tad atpakaļceļā atkal izstaigāju tos pašus veikalus, lai nopirktu nepieciešamās pārtikas preces. Tagad, sagaidījusi ilgotos bukletus, uzreiz atzīmēju, kas kur jāpērk, tādējādi veikalus nedēļas sākumā iznāk apmeklēt tikai vienreiz, nevis ejot turp un atpakaļ.

Savukārt medikamentu reklāmas bukletos ir akcijas ar atlaižu taloniem. Dažreiz pat iespējams tikt uz bezmaksas izmeklējumiem. Tikai jāpiezvana, jāpiesakās un noteiktā dienā, noteiktā stundā jāierodas aptiekā, kur izmeklējumu veic pat slimnīcu speciālisti. Tas gan ir reti, bet ļoti vērtīgi. Par zālēm nemaz nerunājot, jo cenu starpības ir milzīgas, bet mūsu abu medikamentu iegādes izdevumi daudzu hronisku slimību dēļ ir ļoti, ļoti lieli.”

Tomēr tie iedzīvotāji, kas nevēlas saņemt neadresētus reklāmas sūtījumus, uz pastkastēm var uzlīmēt uzrakstu: “Lūdzu nemetiet manā pastkastē nepieprasītus reklāmas materiālus!” Tāpat var arī informēt reklāmas izplatītājus, lai turpmāk uz konkrēto adresi šādas reklāmas avīzes, skrejlapas, katalogus nepiegādā. Mājaslapā www.zaliesoli.lv var uzzināt vairāk, kā atteikties no nevēlamu reklāmas materiālu saņemšanas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+