Praktiski
Rokdarbi

Uzadām atraktīvas cepurītes bērniem siltākām dienām 0

Foto – Santa Atte

Jaukā cepurīte neprasīs daudz pūļu, toties sagādās patīkamas emocijas mazajiem. Nedaudz dzijas, prasmes, un atraktīvs aksesuārs galvā!

Nepieciešamie materiāli

70–80 g dzijas Nr. 3 (50 g = 100 m) un 3,5. vai 4. numura adāmadatas (atkarībā no adījuma blīvuma).

Darba gaita

Cepurīte adīta 5–7 gadus vecai meitenītei, kurai galvas apkārtmērs ir 50–52 cm.

Uzmet 86 valdziņus.

Lai nebūtu vīles, cepuri var adīt uz riņķi ar 4 adāmadatām vai dubultajā jeb cauruļveida adījumā ar 2 adāmadatām.

Dubultajā adījumā, kad valdziņi uzmesti, pusi no tiem (43 valdziņus) pārliek uz otras adāmadatas, saloka adījumu uz pusēm un, liekot lietā trešo adatu, visus valdziņus pārceļ uz tās, ņemot pamīšus pa 1 valdziņam no katras adatas.

 

Galerijas nosaukums

Turpinot adīt, pavediens ir darba priekšpusē. Ada tikai tos valdziņus, kas redzami darba priekšpusē (tātad katru otro valdziņu), bet tos, kas atrodas aizmugurē, noceļ neizadot (katru otro valdziņu).

Lai cepurei veidotos rievota maliņa, pirmās 8 rindas ada šādi: 1 valdziņu (redzams priekšpusē) ada labiski, nākamo noceļ, nākamo (redzams priekšpusē) ada kreiliski, nākamo noceļ, tad atkal ada labiski, noceļ, ada kreiliski, noceļ utt. Atpakaļkārtā (pavediens ir darba priekšpusē) ada tikai katru otro valdziņu, kas redzams priekšpusē, bet katru otro, kas izadīts promceļā, noceļ, turklāt ievērojot labisko un kreilisko valdziņu secību pirmajās 8 rindās.

Cepures kopējais adījums veidojas no 8 rindām sviķelī (1 valdziņš labiski, 1 valdziņš kreiliski) un 46–50 labiski adītām rindām. Jāraugās, lai veidotos kvadrāts.

Ja ada ar 4 adāmadatām, adījumu pārloka un visu pārliek uz vienas adāmadatas, ņemot pamīšus pa 1 valdziņam no katras adatas.

Saistītie raksti

Kad visi valdziņi salikti uz vienas adāmadatas, sāk saadīt kopā. Katrus divus valdziņus labiski saada kopā (sanāk, ka vienu valdziņu ņem no cepures vienas puses, bet otru valdziņu – no otras puses), veidojot augšējo vīli.

Kad cepure noadīta, veido aplikāciju – kaķa sejiņu.

Acīm var izmantot pogas vai filcu. Arī deguna vietu var iezīmēt ar pogu vai izšūt ar melnu diegu tāpat kā mutīti. Austiņu līniju nošuj aptuveni 3–4 cm no stūriem, izmantojot to pašu dziju, ar ko adīta cepure.

LA.lv