×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2017
Drukāt

Uzņēmums saviem celtniekiem aplokšņu algās izmaksājis 75 tūkstošus eiro (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījusi kriminālprocesu pret divām personām par kādā būvniecības uzņēmumā veiktu grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu algu izmaksu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka uzņēmums saimnieciskās darbības laikā no 2016.gada jūnija līdz 2016.gada decembrim grāmatvedības reģistros nav uzskaitījis darba algas un ir neoficiāli izmaksājis neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu skaidrā naudā uzņēmumā reģistrētajiem un nereģistrētajiem darbiniekiem. Kā arī minētais uzņēmums sistemātiski nodokļu administrācijai sniedza nepatiesu informāciju saturošus dokumentus par darba algām laika posmā no 2016.gada jūnija līdz 2016.gada decembrim nolūkā izvairīties no nodokļu nomaksas. Tādējādi, nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, valsts budžetam tika nodarīti zaudējumi lielā apmērā – vairāk kā 58 tūkst. eiro apmērā.

Analizējot krimināllietas materiālus tika gūti pierādījumi, ka sešu mēnešu periodā no 2016.gada jūnija līdz decembrim kopumā uzņēmumā neoficiāli izmaksātas “aplokšņu algas” 75 tūkst. eiro apmērā. Uzņēmumā tika nodarbināti aptuveni 40 gan oficiāli reģistrēti, gan arī nereģistrēti darbinieki, kuri strādāja būvniecības objektā kā palīgstrādnieki un būvstrādnieki bez darba līgumiem, bet noslēgtie darba līgumi tika noslēgti formāli. Tādējādi uzņēmumā nodarbinātie saņēma darba algas neoficiāli skaidrā naudā, kuru viņiem izmaksāja pamatā pie būvniecības objekta norunātajā vietā un laikā.

Lai atlīdzinātu valsts budžetam radītos zaudējumus, ir pieņemts lēmums par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskai personai, un ir arestētas uzņēmuma kapitāldaļas.

Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret divām personām – būvniecības uzņēmuma valdes locekli un tā paziņu, kam piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vismaz 70 % privāto uzņēmumu praktizē algu maksāšanu aploksnēs. Lai VID-s papēta uzņēmumu grāmatvedību, viss taps skaidrs. Kā reāli var gadiem ilgi saņemt minimālo algu un braukt dārgās automašīnās un dzīvot dārgos apartamentos?

Draugiem Facebook Twitter Google+