Kultūra
Mūzika

Uzspēlēt klavieres pie Ventas rumbas? Šovasar tas iespējams!0

Ekrānuzņēmums no Youtube.com.

Šovasar Latvijā tiek īstenots neparasts projekts – iespēja brīvā dabā spēlēt klavieres, un šāda iespēja ikvienam interesentam būs trīs pilsētās – Liepājā, Rīgā un Kuldīgā, informē Skrundas televīzija.

Kuldīga ir pirmā vieta, kur klavieres jau pieskandina Ventas ieleju. Ideja nolūkota Kanādā. Lai to īstenotu Latvijā, sociālajos tīklos uzrunāti cilvēki ar lūgumu ziedot viņiem piederošas, bet dīkstāvē stāvošas klavieres.

Ielu klavieru projekta iniciators ir Andris Lanka – viņš iedvesmojies no redzētā Vankūverā (Kanāda), ciemojoties pie brāļa, un nolēmis, ka šādu projektu varētu īstenot arī Latvijā.

Uz īpaši izveidotas platformas senā Kuldīgas velvju tilta pakājē novietotas klavieres. Instruments nācis no Lielvārdes, un tam ir ne mazāk kā simt gadu, arī skaņotas klavieres neesot pārdesmit gadus, lēš skaņotājs Māris Gerhards, piebilstot – zem taustiņiem bijis krietns “kultūrslānis”.

Saistītie raksti

Ideja klavieres novietot brīvā dabā, lai tās ir pieejamas ikvienam interesentam, radusies Lielbritānijā pirms vairāk nekā desmit gadiem, nu šāds projekts ir populārs jau aptuveni 60 pasaules valstīs, pirms pāris gadiem īstenots arī Latvijā – Valmierā un Daugavpilī.

Pie projekta tradīcijas pieder tas, ka klavieres apglezno vietējie mākslinieki. Pie Kuldīgas klavierēm savu roku pielicis dizainers Roberts Vaitkus ar meitām, bet klavieres pirmās ieskandināja mūziķes Annika Lanka un Anete Kozlovska.

LA.lv