×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

Uzturēšanās atļauju ieguvei rosina aizliegt lauksaimniecības un meža zemes iegādi (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Zemkopības ministrijas (ZM) parlamentārais sekretārs Edvards Smiltēns (V) rosina termiņuzturēšanās atļauju ieguvei aizliegt lauksaimniecības un meža zemes iegādi, portālu “LA.lv” informēja ZM.

ZM parlamentārais sekretārs Smiltēns  Imigrācijas likuma grozījumiem iesniedzis papildinājumu, kas paredz, ka ārzemnieki turpmāk nevarēs iegūt termiņuzturēšanās atļauju, ja viņu iegādājamā nekustamā īpašuma sastāvā ietilps lauksaimniecībā izmantojamā zeme un/vai meža zeme.

“Jau pašlaik lielas lauksaimniecībā izmantojamās zemes un meža zemes platības ir ārvalstu investoru rīcībā. Šāds grozījums Imigrācijas likumā nepieciešams, lai nodrošinātu Latvijas zemes resursu aizsardzību un pieejamību Latvijas iedzīvotājiem. Viena no ZM prioritātēm ir lauksaimnieciskās ražošanas attīstība nākamajos septiņos gados, lauksaimnieciskās ražošanas rentabilitātes palielināšana un patlaban neapsaimniekotās lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības atgriešana lauksaimnieciskajā ražošanā. Un, protams, mēs esam ieinteresēti, lai mūsu zemi apsaimniekotu Latvijas lauksaimnieki, nevis ārzemnieki,” skaidro Smiltēns.

Jau vēstīts, ka pašlaik uzturēšanās atļauju ārzemniekam ir tiesības pieprasīt uz laiku, kas nepārsniedz piecus gadus, ja viņš iegādājies nekustamo īpašumu Rīgā, Rīgas reģionā vai lielajās pilsētās par summu, kas nav mazāka par 100 000 latu, vai arī nekustamo īpašumu ārpus Rīgas par kopējo summu, kas nav mazāka par 50 000 latu.

10. oktobrī koalīcijas partijas apstiprināja vienošanos par turpmāko termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas politiku. Kompromiss termiņuzturēšanās jautājumā paredz kvotēt atļauju izsniegšanu apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi un investīcijām Latvijā. Kvota ir 700 darījumi gadā, kuru apmērs ir vismaz 150 000 eiro, un 100 darījumu, kuru apmērs ir virs pusmiljona eiro. Nekustamo īpašumu darījumu kvotu ik gadu paredzēts samazināt par 175 darījumiem.

Parlaments likumprojektu otrajā lasījumā skatīs pēc divām nedēļām – 31.oktobra sēdē.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. bottes muratti ailyd Atbildēt

  Of course exceptional publish. We have heading up for your net. Constantly compose with your own knowledge and share. Oh! genuinely grateful.
  bottes muratti ailyd http://bottes-muratti-camel.trypowerplaystats.com

 2. Latvijas lauksaimniecības zemes iztirgošanu ārzemniekiem un spekulantiem ir jāierobežo, nosakot vispārēju aizliegumu, nevis tikai kontekstā ar Uzturēšanās atļaujām. Atbalstot Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra E.Smiltēna priekšlikumu likumprojektam „Grozījumi Imigrācijas likumā”, zemes iztirgošana turpinātos tieši tāpat, kā tas notiek jau pašlaik.
  Ir jāskatās plašāk nekā piedāvā Zemkopības ministrija. Ir jāsaredz ne tikai Krievijas un Ķīnas pilsoņi, kas iegādājas lauksaimniecības zemi, bet arī Dānijas, Vācijas un citu Eiropas valstu spekulanti, kuri jau šobrīd piedāvā augstāku cenu nekā Latvijas zemnieki un izpērk Latvijas zemi.
  Tā ir bezatbildība, ja notiek vilcināšanās šī jautājuma risināšanā, jo Zemkopības ministrija par esošo situāciju ir labi informēta, un nepieciešamos likuma grozījumus bija nepieciešams iesniegt Saeimā jau šī gada pirmajā pusē. Šāda atbildīgo institūciju un organizāciju bezdarbība noved pie tā, ka Latvijas zemniekiem piederošā zeme joprojām netraucēti nonāk ārzemju spekulantu rokās.

 3. Vēl viens “no Marsa” ieradies mūs glābt…

Draugiem Facebook Twitter Google+