×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
8. maijs, 2017
Drukāt

Uzvaras parkā sākas 2.Pasaules kara piemiņas pasākumi (1)

Foto LETAFoto LETA

Šodien no plkst.17 līdz plkst.22.30 Uzvaras parkā notiks biedrības “9.maijs.lv” rīkotais 2.Pasaules kara piemiņas pasākums.

Rīgas domē ir pieteikti ikgadējie 9.maija pasākumi pie Uzvaras pieminekļa, kā arī biedrības “Nacionālo karavīru atbalstam” sapulce, kurā tiks atgādināts par 2.Pasaules kara norisi un padomju okupācijas nodarīto kaitējumu, aģentūru LETA informēja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

Savukārt 9.maijā biedrības rīkotais Uzvaras dienas svinēšanas pasākums notiks no plkst.9 līdz 23.

Tāpat pašvaldībā 9.maijā pieteikts gājiens ar mērķi saglabāt ģimenes atmiņas par tiem ģimenes locekļiem, kuri 2.Pasales kara laikā ir cīnījušies Sabiedroto rindās pret nacistisko Vāciju. Gājiens tāpat kā iepriekšējos gados paredzēts no Kalnciema un Slokas ielas krustojuma pa Slokas ielu līdz Uzvaras parkam. Pasākumu pieteikušas privātpersonas Margarita Dragile un Elizabete Krivcova. Tas plānots no plkst.15 līdz 19. Gājiens pieteikts aptuveni 1000 cilvēkiem.

Šogad pirmo reizi sapulci 9.maijā pieteikusi arī biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam”. Tā plānota Uzvaras bulvāra un Valguma ielas stūrī pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas kā arī Latviešu strēlnieku laukumā laikā no plkst.15 līdz 20. Sapulces mērķis ir atgādināt par 2.Pasaules kara norisi, tā sekām un padomju okupācijas nodarīto kaitējumu.

Gājiens un sapulce pieteikti likumā noteiktajā kārtībā, bet vēl nav izskatīti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Viena vienīgā visā Rīgā Atbildēt

  Ksenija Andrijanova
  Pirms dažām sekundēm
  0
  0
  Tieši tāpēc 9. maija jampadracim vienu reizi ir jābeidzas. Man kā krievam sāp acis, ausis un ir milzīgs kauns par to, ko es šajā dienā redzu sev apkārt. Tā arī gribas ietriekt mazliet vodkas, bet ne tāpēc, ka prātā svētki.

  Pirmkārt, ir sajūta, ka šī diena no visas valsts nostūriem izdzen ārā visus ne pārāk intelektuāli attīstītus cilvēkus. Ticiet man, visiem maniem krievu draugiem un paziņām ir kauns par tiem, kas pie sava BMW (kas par ironiju!) piekabina klāt uzrakstu “На Берлин”. Šī ir kaut kāda pirmatnēja agresija, sava pārākuma izrādīšana un kara normalizēšana – esam gatavi jebkurā brīdī atkārtot! Nerunājot jau par to, ka šis ir vienkārši debīli. Tā arī prasītos, lai šos aktīvos jauniešus ievieto precīzi rekonstruētos apstākļos, kādos viņu opīši uz to Berlīni brauca. Taču šis mani mulsina arī daudz nopietnākā līmenī – parādes ar militāras tehnikas izrādīšanu. Tāds svinīgs kremļa drauds visiem, kas jebkad iedomāsies paskatīties Krievijas virzienā. Laikam piemirsies, ka šo karu uzvarēja ne Krievija vien. Un pat ne četru burtu abreviatūras valsts, kas vairs neeksistē. Uzvara ir nākusi ar citu valstu atbalstu, un ASV vispār ir ļoti dāsni patērējusies.

Draugiem Facebook Twitter Google+