×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

Vācijā nosaka sieviešu kvotas uzņēmumu padomēs (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas valdība vienojusies par likumprojektu, kas paredzēs, ka, sākot ar 2016. gadu, valsts vairāk nekā simts lielākajos uzņēmumos vismaz 30 procentus no vadošajiem amatiem būs jāieņem sievietēm, informē raidsabiedrība BBC.

“Šis likums ir svarīgs solis vienlīdzības virzienā, jo veicinās kultūras apmaiņu darba vietā,” paziņojusi Vācijas kanclere Angela Merkele, kura sākotnēji iebilda pret šo likumu. “Tā ir nolemts, un tā tas būs. Mēs nevaram atļauties iztikt bez sieviešu prasmēm.” Likums arī paredzēs to, ka uzņēmumi, kuri nepakļausies jaunajai prasībai, tiks sodīti, un vadītāju posteņi būs jāatstāj vakanti, lai nodrošinātu sieviešu proporciju augstajos amatos. Arī vairāk nekā trīsarpus tūkstošiem vidējo uzņēmumu būs jānosaka sieviešu kvotas uzņēmumu padomēs. Paredzams, ka šis likums tiks apstiprināts decembrī.

Līdzīgi pasākumi dzimumu vienlīdzības veicināšanai ir pieņemti arī citās Eiropas valstīs, tostarp Norvēģijā, Itālijā un Nīderlandē. Taču Vācijā likums izpelnījās arī devu kritikas. Viens no skaļākajiem kritiķiem bija Vācijas rūpniecības federācijas vadītājs Ulrihs Grillo, kurš šo kvotu sistēmu nodēvējis par “neproduktīvu”.

Vācijas žurnāla “Der Spiegel” interneta vietne ziņo, ka Vācijas 160 lielākajos uzņēmumos sieviešu skaits padomēs veido 17,4 procentus, kamēr menedžeru līmenī tikai 6,1 procentu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. sociāli atstumtais Atbildēt

    citēju – ,, sievietes padara sabiedrisko vidi n e c a u r s p ī d ī g u ! ! !

  2. totalitārisms

Draugiem Facebook Twitter Google+