×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. februāris, 2015
Drukāt

Vai manu viedokli kāds sadzirdēs? (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Uzraksts Latvijas Republikas Ministru kabineta sēžu zālē.

Man nav saprotams, kāpēc Latvijas tautas ir tas grēkāzis, kurām jāmazina vēsturiskā netaisnība. Un, ja Ministru kabinetu jo­projām rotā uzraksts “Viens likums – viena taisnība visiem”, tad jāņem vērā ne tikai Ebreju draudžu un kopienu padomes prasības, bet arī citu ebreju kopienu un tautas viedokļi.

Man nav saprotams, kāpēc Latvijas tautas ir tas grēkāzis, kurām jāmazina vēsturiskā netaisnība. Un, ja Ministru kabinetu jo­projām rotā uzraksts “Viens likums – viena taisnība visiem”, tad jāņem vērā ne tikai Ebreju draudžu un kopienu padomes prasības, bet arī citu ebreju kopienu un tautas viedokļi. Varētu, pasvītroju – varētu, piekrist, ka atdodami valsts pārziņā esošie īpašumi. Kaut gan arī tas radītu lielu robu valsts budžetā un jaunu vēsturisku netaisnību šodienas nodokļu maksātājiem.

Bez ebreju kopienām ir vēl citas sabiedriskas organizācijas, kuru juridiskās tiesības tādā gadījumā nedrīkst vērtēt kā nepamatotas. Pilnīgi ignorētas ir Abrenes īpašumu mantinieku tiesības, jo politiķi no tās atteicās. Krievijas propaganda un pierobežas aplidojumi no tā nav kļuvuši retāki.

Privatizācijas pieteikumu termiņi ir beigušies. Ja pretrunā ar pastāvošajiem Latvijas likumiem gribam privatizāciju turpināt, tāda iespēja jādod it visiem mantiniekiem, arī tiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nav savas tiesības savlaicīgi izmantojuši. Ja vienai sabiedrības daļai gribam ko atdot, tad tikai taisnīgi ir dot tādu iespēju visiem.

Nav saprotama politiķu aizbildināšanās ar ASV viedokli. Tā ir tiesiska valsts, politiķiem jāskaidro Latvijas situācija un likumi.

Labticīgu ieguvēju īpašumi nav atdodami, tāpat kā tos nevarēja atgūt tūkstošiem likumīgo mantinieku. Likuma priekšā visām tautām jābūt ar vienādām tiesībām. Mēs neesam kara noziedznieki, kuriem jāmaksā par vēsturiskajām netaisnībām.

Rūdolfs Kalliss Sējā

www_aptauja_3_februaris_16

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Latvija nevienu īpašumu ebrejiem nekad nav atņēmusi atšķirībā no Vācijas un PSRS. Visus šos īpašumus Latvija ir ieguvusi pilnīgi likumīgi vienlaicīgi ar brīvības un neatkarības atgūšanu un tāpēc mūsu valdībai nav nekādu pienākumu un pat tiesību izdāļāt valsts īpašumus. Vienīgais lēmējs šajā jautājumā var būt tauta. Tāpēc, ja ebreju kopienas tik ļoti uzstāj, tad šis jautājums ir jālemj referendumā.

  2. Korumpētā Rigas masa nesadzird!
    Karu izraisīja Vācija un Krievija okupēja Latviju. Lai tad abas maksā ragā tos 32 miljonus.Manam sievasēvam Vācija nemaksāja par moku darbu vācu nometnē Prūsijā, jo tā bijusi darba nometne, bet Daugavpils z’īdam (pats lielījās avīzē) par aizbēgšanu uz padomju krieviju no vācu iebrukuma, samaksāja!

  3. Viņi jau pat pārējos ebrejus nedzird,tikai tos,kuri sakārojuši sev nekad nepiederējušos īpašumus,kaut gan pēc zemtekstiem liekas,ka vislabāk jau derētu kompensācijas vai atlīdzības(kā izteicās Krupņilovs).Patiesībā jau tie īpašumi nevienam no viņiem nav vajadzīgi-vienas klapatas pēc tam ar pārdošanu.

  4. Kad beidzot tiem žīdiem būs diezgan/ vai maz Latvija iraplaupīta.

Draugiem Facebook Twitter Google+