×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. maijs, 2012
Drukāt

Vai olimpietis būs arī galda tenisā?

strombergs2_jk_15

Starptautiskās galda tenisa federācijas (ITTF) mājaslapā ievietotais raksts vēstī, ka Matīss Burģis ir pirmais latvietis, kurš šajā sporta veidā kvalificējies olimpiskajām spēlēm, taču pagaidām tas nav paziņots oficiāli noteiktajā kārtībā.

 

“LA” vakar jau ziņoja, ka pēdējā olimpiskās kvalifikācijas turnīrā Kataras galvaspilsētā Dohā liepājnieks Burģis uzvarēja pirmajās četrās spēlēs, taču piedzīvoja neveiksmi astotdaļfinālā. Turpinot cīņu par devīto vietu, Matīss ar 4:3 un 4:2 pārspēja vēl divus pretiniekus, zaudēja Jaroslavam Žmudenko no Ukrainas (0:4) un turnīru pabeidza desmitajā vietā. Atbilstoši sākotnējai informācijai olimpiskajām spēlēm kvalificējās tikai abi finālmača dalībnieki, taču ITTF mājaslapā teikts, ka turpmākie astoņi vīriešu turnīra dalībnieki varētu sagaidīt uzaicinājumu uz Londonu, lai aizņemtu citām valstīm atvēlēto, bet neaizpildīto kvotu. Tātad – arī Matīss Burģis.

Ja tā patiešām notiks, tad galda teniss būs devītais sporta veids, kurā latvieši jau oficiāli kvalificējušies olimpiskajām spēlēm Londonā. Visvairāk kā arvien ir vieglatlētu. Kvalifikācijas augstāko A normu pieveikuši šķēpmetēji Madara Palameika, Vadims Vasiļevskis un Zigismunds Sirmais, daudzcīņnieki Aiga Grabuste un Edgars Eriņš, Lauma Grīva un Ineta Radēviča tāllēkšanā, Ronalds Arājs 100 m skrējienā, Māris Urtāns lodes grūšanā un Jeļena Prokopčuka maratonā. B norma ir Dmitrijam Jurkevičam 1500 m skrējienā, Igoram Kazakevičam 50 km soļošanā, Igoram Sokolovam vesera mešanā, Valērijam Žolnerovičam, Dacei Linai un Ilonai Marhelei maratonā, Līnai Mūzei, Sintai Ozoliņai-Kovalai, Ērikam Ragam un Ansim Brūnam šķēpa mešanā, Agnesei Pastarei un Anitai Kažemākai 20 km soļošanā, Laurai Ikauniecei septiņcīņā un Aigai Grabustei tāllēkšanā. Visdrošākās izredzes startēt Londonā ir visiem ar A normu, kā arī Jurkevičam, Kazakevičam, Sokolovam, Žolnerovičam, Linai un Pastarei, taču pārējie B normu augstākajā var pārvērst sacensībās līdz pat 8. jūlijam. Piebilstams, ka Prokopčuka pagaidām runā par nepiedalīšanos maratonā, taču olimpiskajām spēlēm kvalificēties centīsies 10 000 m skrējienā.

Biļetes uz Londonu, kur olimpiskās spēles notiks no 27. jūlija līdz 12. augustam, jau pasūtītas brīvā stila cīkstoņiem Anastasijai Grigorjevai un Armandam Zvirbulim, džudistiem Jev­geņijam Borodavko un Konstantīnam Ovčiņņikovam, divvietīgās smailītes airētājiem Kristam Straumem un Aleksandram Rumjancevam, vingrotājam Dmitrijam Trefilovam, modernās pieccīņas meistarei Jeļenai Rubļevskai, olimpisko ielūguma normu izpildījušajiem peldētājiem Gabriēlai Ņikitinai un Uvim Kalniņam, kā arī vienam šosejas riteņbraucējam, visticamāk – Aleksejam Saramotinam vai Gatim Smukulim.

Smaiļotājiem un kanoe airētājiem kvalifikācijas termiņš beigsies šonedēļ, tuvākā vai tālākā nākotnē – arī burātājiem, akadēmiskajiem airētājiem, BMX riteņbraucējiem, svarcēlājiem, pieccīņniekiem, tenisistiem, pludmales volejbolistiem, peldētājiem un vieglatlētiem. Ar lielu ticamību varam prognozēt, ka pludmales volejbola vīriešu sacensībās Londonā mūsu valsti pārstāvēs divi dueti un BMX riteņbraukšanā – trīs puiši ar Pekinas olimpisko spēļu čempionu Māri Štrombergu priekšgalā. Aizvakar Māris kārtējo uzvaru svinēja Pasaules kausa izcīņas trešajā posmā superkrosā Amsterdamā, elites finālā par 0,016 sekundēm apsteidzot austrālieti Semu Viloubiju. “Šajās sacensībās man galvenais bija atgūt pārliecību par saviem spēkiem,” sacīja Māris Štrombergs. “Šogad neraujos pēc titula superkrosā, galvenās sacensības man būs pasaules čempionāts no 23. līdz 27. maijam un olimpiskās spēles.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+