Kultūra
Teātris un kino

Vai par sievieti var rūpēties kā par kaktusu?0

Publicitātes foto

Starptautiski atzītu mākslinieku komanda latviešu horeogrāfes un dejotājas Karīnas Lapšinas vadībā veido jaunu laikmetīgās dejas izrādi “Bez piecām minūtēm decembris”, kurā piedalīsies arī mūziķis Intars Busulis.

Izrāde apvieno netradicionālu mākslinieku trio – tajā piedalīsies mūziķis Intars Busulis un horeogrāfe Karīna Lapšina no Latvijas, kā arī dejotājs un horeogrāfs Cairans Rencins no Ķīnas. Horeogrāfi, kas vienlaikus būs arī dejotāji, un mūziķis uz deju grīdas sapludinās laikmetīgo deju un dzīvo mūziku.

“Bez piecām minūtēm decembris” simboliski risinās jautājumu par to, vai vīrietis var rūpēties par sievieti kā augu. Izrādes veidotāji to raksturo kā “trijstūri dialogā pa divi” – tajā no trim atšķirīgiem skatupunktiem tiks izspēlētas dažādas dzīves situācijas, sievieti pielīdzinot kaktusam, kuram ir vajadzīga uzmanība, rūpes un pareiza kopšana. Izrāde top kā personīgā pieredzē balstīts pētījums par saikni starp diviem pretējiem dzimumiem.

“Šī izrāde ir par vēlēšanos piedzīvot vēl nepiedzīvoto, pieredzēt vēl nepieredzēto. Un kaktuss ir kā metafora aizsargmehānismiem, kas ļauj nebalansēt starp divām pasaulēm, kad abas šķiet kā bezizeja. Mūžīgs ir jautājums par to, kas mums ir vajadzīgs, lai izdzīvotu, lai tiešām dzīvotu, lai atrastu sevi un uzziedētu no jauna. Ar šo izrādi to risinu un atbildu gan sev, gan ticu, ka arī citiem,” vēsta izrādes autore Karīna Lapšina.

Idejas autore Karīna Lapšina plašākai publikai sevi pierādīja pagājušajā gadā, veidojot laikmetīgās dejas izrādi “Viņš Viņu – Viņa Viņu” ar mūziķi Ralfu Eilandu un grupu “The Coco’n’uts”. Tas bija aizsākums ne tikai oriģinālai laikmetīgās dejas izrādes dalībnieku kombinācijai, bet arī K. Lapšinas sadarbībai ar spāņu izcelsmes horeogrāfu Horhi Kresis, kurš piedalīsies arī “Bez piecām minūtēm decembris” veidošanā kā mentors.

Taču viena no projekta intriģējošākajām detaļām ir Intara Busuļa dalība. Mūziķim šī būs debija laikmetīgās dejas izrādē, tā radot skatītājam jautājumu par to, vai arī I. Busulis dejos. Tas pagaidām zināms vien trim izrādes horeogrāfiem.

Izrādi “Bez piecām minūtēm decembris” varēs noskatīties 22. un 23. septembrī Rīgā, bet biļešu iepriekšpārdošana jau sākusies, informē rīkotāji.

LA.lv