×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. aprīlis, 2014
Drukāt

Vairāk nekā 36% bezdarbnieku trūkst motivācijas meklēt darbu (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Aptuveni 34 603 jeb 36% valstī reģistrēto bezdarbnieku ir augsts darba atrašanas iespēju līmenis, bet trūkst motivācijas meklēt darbu, liecina pirmie Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) veiktās bezdarbnieku profilēšanas rezultāti.

No pagājušā gada 1.novembra līdz šī gada 31.martam 96 121 bezdarbnieks ir izgājis NVA profilēšanu, aģentūrai LETA pastāstīja NVA speciāliste Iveta Kancēna. Viņa atgādina, ka profilēšanas rezultātā tiek noteikta klienta motivācija meklēt darbu, motivācija sadarboties ar NVA, kā arī prasmju pašvērtējums. Tāpat tā ļauj identificēt konkrētajam bezdarbniekam vispiemērotākos atbalsta pasākumus, kas vērsti uz viņu konkurētspējas veicināšanu darba tirgū.

Pirmie secinājumi rāda, ka daudzi klienti neatrod darbu, jo ir pasīvi tā meklēšanā, bet diemžēl profilēšana izgaismo arī sociāli ekonomiskos apstākļus, kas traucē vai kavē daļai meklēt darbu, norāda Kancēna. Piemēram, daļai bezdarbnieku ir veselības problēmas, grūtības nokļūt līdz darba vietai vai mazi bērni, kas jāaprūpē.

Jau ziņots, ka pērn 13.jūnijā Saeima pieņēma grozījumus Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā, kas cita starpā paredzēja ieviest bezdarbnieku profilēšanu, lai veiksmīgāk sekmētu viņu atgriešanos darba tirgū.

Pēc profilēšanas iziešanas katra bezdarbnieku apmācība tiek plānota, ņemot vērā personas individuālo bezdarba situāciju un izvērtējot gatavību iesaistīties darba tirgū. Sākotnēji bezdarbniekiem tiek piedāvātas apmācības, kas uzlabo prasmes un iemaņas, un tikai tad, ja tas nebūs līdzējis atrast darbu, NVA klientam ir pieejami finanšu ietilpīgāki pakalpojumi, piemēram, profesionālā apmācība vai pārkvalifikācija.

Bezdarbnieku profilēšana ļauj piedāvāt mērķētākus un klientiem piemērotākus pakalpojumus, līdztekus optimizējot NVA resursu izmantošanu, norāda Labklājības ministrijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Skumji, bet fakts!

  2. Sīķā piebilst... Atbildēt

    Jā,lai strādā veci zirgi!!!!!!

  3. Kāpēc strādāt,ja valsts maksā pabastus? Lai strādā veci zirgi?

  4. Šitos datus iedodiet “Saskaņas” reklāmu vaimanologiem par nabadzību valstī. Ja 36 % vispār nemeklē darbu, bet par minimālu darbu prasa maksimālu algu, vai pie tā vainīga valdība, vai tomēr paši “nabagi”,
    kuri negrib strādāt? “Saskaņa” šādi zvejo vēlētāju balsis un nodarbojas ar demagoģiju. Šodien tas, kurš patiesi grib strādāt, to arī dara, jo ir pietiekoši iespēju darbu dabūt. Bet ir viena ļaužu kategorija, kas nemaz darbu nemeklē un negrib vispār strādāt, dzīvo no valsts pabalstiem un ar tiem tad “Saskaņa” arī manipulē.

Draugiem Facebook Twitter Google+