×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2013
Drukāt

Vairāk nekā trešdaļai iedzīvotāju bijušas problēmas ar preču garantiju

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Vairāk nekā trešdaļa jeb 37% Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā ir saskārušies ar situācijām, kad pēc preču iegādes ir bijušas problēmas ar to apmaiņu, remontu vai garantijas atlīdzības saņemšanu, liecina “Swedbank P&C Insurance” veiktā aptauja.

Ceturtā daļa no aptaujātajiem iedzīvotājiem atzinusi, ka visbiežāk šādas situācijas radušās, iegādājoties apģērbu, apavu, sadzīves tehniku vai citas nepārtikas preces ar defektu.

Aptauja rāda, ka 8% iedzīvotāju, iegādājoties nepārtikas preces, nav saņēmuši pirkuma garantiju un saņēmuši atteikumu mainīt bojāto preci pret jaunu. Tāpat 7% respondentu saņēmuši atteikumu veikt garantijas remontu, bet vēl 4% aptaujāto – izmaksāt garantijas atlīdzību.

Biežāk nekā vidēji ar šāda veida problēmsituācijām saskārušies gados jaunāki aptaujas dalībnieki – 46% vecuma grupā no 15 līdz 19 gadiem un 41% vecumā no 20 līdz 29 gadiem, kā arī pilsētnieki – 41% rīdzinieku un 39% citās pilsētās mītošo.

Situācija, kad gadījies iegādāties bojātu preci, ir aktuāla gan iedzīvotājiem ar zemiem ikmēneša ienākumiem – 35%, gan arī tādu patērētāju vidū, kuru ienākumi ir vērtējami kā augsti – 34%.

“Swedbank P&C Insurance” aptauja veikta 2012.gada decembrī, aptaujājot 965 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 15-74 gadiem Rīgā, citās Latvijas pilsētās un lauku rajonos.

AS “Swedbank P&C Insurance” ir “Swedbank” meitasuzņēmums, kas piedāvā obligāto sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu (OCTA), brīvprātīgo auto apdrošināšanu (KASKO), mājokļa, kā arī ceļojuma apdrošināšanu. Uzņēmums ir izveidots 2006.gadā ar mērķi piedāvāt “Swedbank” klientiem nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumus atbilstoši universālās bankas principam. “Swedbank P&C Insurance” pakalpojumi ir pieejami “Swedbank” filiālēs visā Latvijā, kā arī “Swedbank” internetbankā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+