×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. augusts, 2013
Drukāt

Vakcinēšanās pirms ceļojuma

Foto-Valdis SemjonovsFoto-Valdis Semjonovs

Pret rudeni prom pošas ne vien gājputni, bet arī cilvēki, kuri vēlas uz nedēļu vai divām pagarināt vasaru. Tās bieži vien ir eksotiskas zemes, kur ieceļotājiem ir obligāta vai vēlama vakcinācija.

 

Lai mājās atgrieztos bez negaidītiem suvenīriem, pirms ceļojuma ieteicams konsultēties ar infektologu un saņemt nepieciešamo informāciju par piesardzības pasākumiem.

Pasaulē tūristiem vairākās Āfrikas valstīs ir noteikta viena obligātā vakcinācija – pret dzelteno drudzi, ko apliecina tā sauktais dzeltenā drudža sertifikāts. Tas ir Pasaules Veselības organizācijas dokuments, kurā norādīts vakcinācijas datums. Dažkārt to lūdz uzrādīt, bet, ja sertifikāta nav, uz 10 dienām var nonākt karantīnā. Dzelteno drudzi izplata odi, radot asinsizplūdumus cilvēka iekšējos orgānos. Pēc vakcinācijas imunitāte izveidojas 10 dienu laikā un saglabājas 10 gadus. Pirms ceļojuma allaž ieteicams aprēķināt precīzu vakcinācijas laiku.

Ir vēl virkne infekciju slimību, pret kurām ir tā sauktās rekomendētās vakcīnas.

Potēšanās nav iespējama pret malāriju, ko izraisa odu izplatītie vienšūņi, asinsvados veidojot trombus. Aizsardzībai pret šo slimību lieto medikamentus tabletēs.

Savukārt inficēšanās risku ar akūtām zarnu infekcijām mazina drošu pārtikas produktu, dzērienu un dzeramā ūdens lietošana. Valstīs, kur ir zemi sanitārās higiēnas standarti, risks ir daudz augstāks.

Epidemioloģiskās drošības likuma 39. pants paredz, ka starptautiskā tūrisma pakalpojumu sniedzējiem un pasažieru pārvadātājiem ceļojumu organizēšanas laikā klienti jāinformē gan par veselības riska faktoriem teritorijās, ko paredzēts apmeklēt, gan par infekcijas slimību draudiem un veicamajiem drošības pasākumiem, tostarp vakcināciju un medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām gan pirms ceļojuma, gan tā laikā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+