×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Valdība nolēmusi lūgt pastāvīgu NATO klātbūtni Latvijā (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Valdība otrdien aiz slēgtām durvīm piekrita, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

Ministri otrdien izskatīja Aizsardzības ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību Ziemeļatlantijas līguma organizācijā (NATO) pagājušajā gadā.

“Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti Velsas samita lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu. Mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs,” teica Straujuma.

Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu, valdības vadītāja atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem.

Latvijas uzņemšana NATO noslēdzās 2004.gada 29.martā, Ministru prezidentam kopā ar sešu citu valstu valdību vadītājiem Vašingtonā, ASV, iesniedzot pievienošanās dokumentus ASV valsts sekretāram. Kopš 2004. gada 2. aprīļa pie NATO galvenās mītnes Briselē plīvo Latvijas karogs.

Līdz 2018. gadam Latvija ir uzņēmusies palielināt aizsardzības budžetu līdz vismaz 2% no valsts iekšzemes kopprodukta, tādējādi pildot Velsas samita apņemšanos un sniedzot ieguldījumu gan savas, gan pārējo alianses dalībvalstu drošības stiprināšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. 1940. – / = 2015.

  Aplis ir noslēdzies.

  Vēsture atkārtojas – kā FARSS.

  Ir sacīts: “Tautai, kura ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

 2. PRĀTĪGS LĒMUMS!?! Sabiedrotie nepieciešami, nav citu variantu… Reiz lasīju, kā uz priekšu attīstās mazās Eiropas valstiņas un KĀPĒC Latvijai VAJAG ARMIJU un izdevumus tai !? Kaut ko muldēja un muldēja, bet NEVIENS nepateica par kaimiņvalsti Austrumos!? Ja KĀDAI no mazajām Eiropas valstiņām kaimiņos būtu tik pat agresīva valsts kā mums, DZIESMA BŪTU PAVISAM CITĀ OKTĀVĀ un tāda stulba MULDĒŠANA NEBŪTU!!!????????????? Saeimā ir “gudrinieki”, kuri visiem spēkiem centās vājināt mūsu bruņotos spēkus melojot, ka VISI LĪDZEKĻI TIEK ATDOTI AIZSARDZĪBAS MINISTRIJAI ZINOT, KA TĀ NAV… NAUDA AIZGĀJA VELNS VIŅU ZINA KAM, TIKAI NE AIZSARDZĪBAI… Trakums, kad kļuva zināms, ka vairāk kā 100ooo latu savā laikā pupuķu pētīšanai Ādažu poligonā… Vai tiešām pupuķi spējīgi atvairīt ienaidnieku… AIZGĀJA TIK DAUDZ AUGSTI IZGLĪTOTI KADRI… SĀP SIRDS!!! NU TAGAD ATMODUŠIES NO ĀRĒJĀS APDRAUDĒJUMU IESPĒJAS SPIEŽOT UZ VISIEM ĀTRUMIEM!??? NELIEŠI, starp kuriem bija tagad “norūpējusies” ZZS… Viņiem pie kājas Latvija, liekuļi!!! Bet esot NATO citu variantu, kā SĀKT STRĀDĀT, VAIRS NAV!!! Ja būs jāpievelk ATKAL JOSTAS, KURAM TAS BŪS JĀDARA un JĀSAPROT, JA NE TAUTAI??? VAI TĀ NAV KUNGI??? TAČU šoreiz jostas velkat jūs!!?

 3. prātīgs lēmums Atbildēt

  Pūķina krievnacistu režīma agresija pret saviem kaimiņiem tikai pastiprinās. Mums vajag mūsu sabiedroto klātbūtni, lai tādi vājprātīgie kā Pūķins vai Rogozins neizdara kautko neprognozējamu.

 4. Un tā mēs klusējot ļaujamies, un, vienaldzīgi, bez domām, bez izpratnes, bez vēlmes izprast – vērojam, kā mūs ievelk purvā… Kā lai nosauc tādu apziņas stāvokli? tas jau ir ārpus fiziskās pasaules uztveres zonas…

Draugiem Facebook Twitter Google+