Mobilā versija
+1.6°C
Ziedonis
Pirmdiena, 1. maijs, 2017
3. augusts, 2015
Drukāt

Valmieras muzejā iemitinājušās lelles

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 31. jūlijā, plkst.16 Valmieras muzeja Velvju zālē atklās Valmieras muzeja veidotu izstādi “Lelles, lellītes. Spēles, spēlītes”, LA.lv uzzināja muzejā.

Kā pastāstīja Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadošā pētniece Liene Rokpelne, izstādē būs apskatāmas gan privātkolekciju lelles un spēles, gan arī vairāku Latvijas muzeju krājumos glabātie priekšmeti: “Ar lellēm un bērnudārza inventāru dalījušās arī Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” un “Krācītes”. Tāpat izstādes laikā muzejā viesojas filmu studijas “Animācijas brigāde” varoņi un lelles, kā arī viesi no dažādām pasaules valstīm, piemēram, Ķīnas, Tibetas, ASV, Kanādas un citām vietām.”

“Izstāde paredzēta visām auditorijām. Pieaugušajiem tā ļaus atgriezties bērnībā, ieraudzīt vai uzzināt par savu bērnības rotaļu biedru, kurš, iespējams, aizgājis līdz ar bērnību, bet bērni uzzinās daudz jauna par rotaļlietām pagātnē, kā arī izgatavos paši savas lelles,” norāda Rokpelne.

Izstāde būs apskatāma līdz 2016. gada 14. maijam.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+