Mobilā versija
+1.7°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
3. augusts, 2015
Drukāt

Valmieras muzejā iemitinājušās lelles

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 31. jūlijā, plkst.16 Valmieras muzeja Velvju zālē atklās Valmieras muzeja veidotu izstādi “Lelles, lellītes. Spēles, spēlītes”, LA.lv uzzināja muzejā.

Kā pastāstīja Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadošā pētniece Liene Rokpelne, izstādē būs apskatāmas gan privātkolekciju lelles un spēles, gan arī vairāku Latvijas muzeju krājumos glabātie priekšmeti: “Ar lellēm un bērnudārza inventāru dalījušās arī Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” un “Krācītes”. Tāpat izstādes laikā muzejā viesojas filmu studijas “Animācijas brigāde” varoņi un lelles, kā arī viesi no dažādām pasaules valstīm, piemēram, Ķīnas, Tibetas, ASV, Kanādas un citām vietām.”

“Izstāde paredzēta visām auditorijām. Pieaugušajiem tā ļaus atgriezties bērnībā, ieraudzīt vai uzzināt par savu bērnības rotaļu biedru, kurš, iespējams, aizgājis līdz ar bērnību, bet bērni uzzinās daudz jauna par rotaļlietām pagātnē, kā arī izgatavos paši savas lelles,” norāda Rokpelne.

Izstāde būs apskatāma līdz 2016. gada 14. maijam.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+