×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

Valmieras Vasaras festivālā rādīs arī brīvdabas kino

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valmieras vasaras teātra festivālā, kas šovasar notiks no 5. līdz 7. augustam un kura ietvaros Latvijā un ārvalstīs atzīti teātra profesionāļi sadarbībā ar mūziķiem un citiem māksliniekiem veido izrādes īpaši festivālam, paredzēta arī brīvdabas kino programma, LA.lv pavēstīja festivāla pārstāve Lija Ozoliņa.

Kino programma tapusi sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF), un tajā apvienots abiem festivāliem kopīgs virziens – kultūru tilta pētniecība un veidošanās starp Latviju un Ziemeļvalstīm. Programmas pamatā – jau pagājušajā gadā Riga IFF iedibinātā koncepcija “Nordic Highlights”, kuru pilnbriedā Latvijas skatītāji varēs novērtēt no 13. līdz 23. oktobrim.

Valmierā programmas filmu seansi paredzēti ik vakaru pēc saulrieta, un programmu veido trīs Ziemeļvalstu kino pērles, kuras konceptuāli papildina izrāžu galveno fokusu – latviešu dramaturģijas klasiķa Rūdolfa Blaumaņa interpretāciju mūsdienu acīm, raupjās sadzīves ainās meklējot cilvēcisko būtību.

Brīvdabas kinoteātris būs pieejams bez maksas Hanzas laukumā iepretim Valmieras teātrim. Ik vakaru filmu seansi sāksies plkst. 22.

Riga IFF “Nordic Highlights” Brīvdabas kinoteātra programmā būs islandiešu komēdija “Lauku kāzas”, Parīzē dzimušā islandiešu režisora Dagura Kari filma angļu valodā “Labā sirds”, kā arī viena no pērnā gada Riga IFF Konkursa programmas filmām – norvēģu režisoru Ūles Jēvera un Martes Voldes kopdarbs “Ne savā dabā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+