Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
12. janvāris, 2016
Drukāt

Valsts atbalsts lauksaimniecībai subsīdiju veidā šogad būs 8,611 miljoni eiro

kombains

Valdība sēdē otrdien atbalstīja noteikumu grozījumus, kas paredz, ka 2016.gadā valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai subsīdiju veidā ir 8,611 miljoni eiro, aģentūrai BNS pavēstīja Zemkopības ministrijā (ZM).

Tajā skaidroja, ka, ievērojot Nacionālajā attīstības plānā 2014. līdz 2020.gadam lauksaimniecības nozarei izvirzītās prioritātes, izmaiņas noteikumos nosaka atbalsta pasākumus un to īstenošanai nepieciešamo finansējumu.

Pēc ZM paustā, ņemot vērā līdzšinējo pasākumu efektivitāti, valsts atbalsta līmeni un valsts ekonomikas situāciju, lauksaimniekiem ļoti būtisks valsts atbalsts ir jomās, kas veicinātu lauksaimnieka dzīvotspēju un konkurētspēju. Tāpēc 2016.gadā pieejamais finansējums galvenokārt paredzēts lauksaimniecības produktu ražotājiem šādiem pasākumiem

Lopkopības attīstībai – 5,517 miljoni eiro;

Augkopības attīstībai – 614,5 tūkstoši eiro;

Starptautiskai un savstarpējai sadarbībai – 678,6 tūkstoši eiro;

Tirgus veicināšanai – 327,3 tūkstoši eiro;

Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas veicināšanai – 50 tūkstoši eiro;

Iepriekšējā gadā sākto atbalsta pasākumu izpildes finansēšanai – 1,423 miljoni eiro.

Valsts budžetā katru gadu subsīdiju veidā tiek paredzēts valsts atbalsts lauksaimniecības attīstībai no gada pamatbudžeta kopējiem izdevumiem, kas tiek segti no dotācijām vispārējiem ieņēmumiem, atskaitot iemaksas Eiropas Savienības budžetā.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+