Mobilā versija
+4.7°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
2. decembris, 2014
Drukāt

Valsts uzņēmumi turpmāk budžetā iemaksās mazāku peļņas daļu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Kapitālsabiedrībām, kurās visas kapitāla daļas tieši vai pastarpināti pieder valstij, minimālā dividendēs izmaksājamā peļņas daļa 2015.gadā par 2014.gadu būs 80% no kapitālsabiedrības tīrās peļņas, šodien nolēma valdība.

Savukārt turpmākajos gados valstij piederošajiem uzņēmumiem valsts budžetā būs jāiemaksā 70% no peļņas.

Šis lēmums nozīmē mazākus valsts budžeta ieņēmumus, jo līdz šim valstij pilnībā piederošās kapitālsabiedrības budžetā iemaksāja 90% no tīrās peļņas, teikts valdībā izskatītajos dokumentos.

Aģentūras LETA arhīva informācija liecina, ka, piemēram, energouzņēmums “Latvenergo” dividendēs valsts budžetā 2013.gadā samaksāja 41 miljonu eiro.

Savukārt valstij piederošais uzņēmums “Latvijas Dzelzceļš” dividendes valsts budžetā par pērno peļņu nemaksāja, jo valdība šovasar atļāva neieturēt dividendes no uzņēmuma 2013.gada peļņas, lai “Latvijas Dzelzceļš” tās varētu novirzīt publiskās dzelzceļa infrastruktūras investīciju projektiem.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (2)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+