foto – Zane Bitere/LETA

“VEF Rīga” ar drošu uzvaru panāk izlīdzinājumu LBL finālsērijā 0

VEF Rīga” basketbolisti pirmdien “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas otrajā spēlē viesos pārliecinoši uzvarēja “Ventspils” komandu, panākot izlīdzinājumu sērijā.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

“VEF Rīga” uzvarēja ar rezultātu 81:71 (28:12, 27:28, 18:18, 8:13), sērijā līdz četrām uzvarām panākot izlīdzinājumu 1-1.

Viesi jau pirmajā ceturtdaļā ieguva 16 punktu pārsvaru, izvirzoties vadībā ar 28:12, turpinājumā līdz puslaika beigām mājiniekiem gan vienu punktu atspēlējot. Tomēr spēles otrajā daļā “VEF Rīga” bez problēmām nosargāja vadību.

Valsts čempionu rindās ar 14 punktiem izcēlās Artis Ate, par punktu mazāk guva Alekss Peress, bet 12 punktus sameta Kristaps Janičenoks.

Savukārt “Ventspils” komandā 15 punktus sameta Emanuēls Ubilla, bet ar 13 punktiem, kuri tika gūti pirmajā puslaikā, izcēlās Rihards Lomažs.

“VEF Rīga” spēli sāka ar pieciem punktiem pēc kārtas, taču tad “Ventspils” starpību samazināja līdz diviem punktiem (10:12). Tiesa, turpinājumā izpaudās rīdzinieku pārsvars, kuri veica izrāvienu 14:0, pēc tam iegūto pārsvaru saglabājot.

Savukārt otrajā spēles daļā laukumā risinājās līdzīga cīņa, tikai mača beigš kurzemniekiem nedaudz pietuvojoties, taču rīdzinieku uzvaru īsti neapdraudot.

Jau ziņots, ka pirmajā šīs sērijas mačā “Ventspils” izcīnīja uzvaru savā laukumā ar 94:87. Sērija ilgs līdz vienas komandas četrām uzvarām.

Pēc šodienas mača finālsērijā būs desmit dienu pārtraukums, jo “VEF Rīga” komandai būs jāaizvada vismaz trīs VTB Vienotās līgas ceturtdaļfināla cīņas pret Krievijas grandu Maskavas CSKA. Sērija atsāksies 31.maijā Rīgā, kur 2.jūnijā paredzēta arī otrā cīņa. Nepieciešamības gadījumā nākamās spēles notiks 4.jūnijā Ventspilī, 6.jūnijā Rīgā un 8.jūnijā Ventspilī. Līdz ar to LBL finālsērija pirmo reizi vēsturē beigsies jūnijā.

Ja rīdziniekiem cīņā pret spēcīgo CSKA izdosies gūt vismaz vienu uzvaru, vietējā čempionāta fināla kalendārs tiks pārskatīts.

“Ventspils” finālsērijā piedalās 18.reizi 21 sezonas laikā, tai skaitā 16.reizi to dara ar pamatturnīra laikā izcīnītajām sava laukuma priekšrocībām. Deviņas reizes tās palīdzējušas izcīnīt čempionu kausu, tai skaitā divreiz (2000. un 2009. gadā) izdevies savā laukumā gūt virsroku sērijas izšķirošajā – septītajā – spēlē.

“VEF Rīga” finālsērijā piedalās devīto gadu pēc kārtas, bet līdzšinējās astoņās sērijās bilance ir piecas uzvaras un trīs zaudējumi pret “Barons”, “Ventspils” un “Valmiera”/ORDO komandām. Līdz šim tikai divas reizes “VEF Rīga” finālsēriju sākusi savā laukumā un abas reizes izcīnīta uzvara visā sērijā. Sākot no otrās pozīcijas, bilance bijusi trīs uzvaras un trīs zaudējumi.

“Ventspils” izcīnīja uzvaru LBL pamatturnīrā, sezonas gaitā pa reizei zaudējot komandām, kas ieņēma pozīcijas no otrai līdz ceturtajai. Starptautiskajā arēnā bija veiksmīgs starts FIBA Čempionu līgā, izcīnot uzvaras pār iepriekšējā gada uzvarētājiem Spānijas klubu Tenerifes “Iberostar”, paliekot uzvaras attālumā no izslēgšanas turnīra.

Savukārt “VEF Rīga” LBL regulārajā turnīrā pa divām reizēm zaudēja “Ventspilij” un “Ogrei”. Vienotajā līgā rīdzinieki, tikai pateicoties konkurentu neveiksmēm pēdējā mačā, iekļuva izslēgšanas turnīrā.

Abas komandas Latvijas čempionāta finālsērijā tiekas septīto reizi pēdējo astoņu gadu laikā. Piecās no sešām iepriekšējām sērijām uzvarējuši rīdzinieki.

Šosezon pamatturnīrā no trim mačos divos pārāki bija Kurzemes basketbolisti (18.novembrī 75:58 un 14.aprīlī 87:80), bet vienā duelī uzvarēja rīdzinieki (21.martā 82:63).

“Ventspils” galvenais treneris Roberts Štelmahers zelta sērijā komandu vada piekto reizi, bet iepriekšējās četrās viņš guvis divus titulus – 2014.gadā ar “Ventspili” un divus gadus vēlāk ar Valmieras basketbolistiem. Jānim Gailītim galvenā trenera statusā šī ir trešā finālsērija pēc kārtas – 2016.gadā piedzīvots zaudējums, bet pērn gūta uzvara.

Tikmēr bronzas sērijā līdz trim uzvarām “Jūrmala” ir vadībā ar 2-0 pret “Ogri”.

LBL regulāro sezonu pirmajā vietā noslēdza “Ventspils”, kas 29 mačos guva 26 uzvaras, savukārt ar 19 panākumiem 23 dueļos sekoja “VEF Rīga”. Tikmēr “Jūrmalai” bija 21 uzvara 29 cīņās, bet 20 panākumus guva “Ogre”.

Piektajā vietā ar sešām uzvarām 16 mačos regulārajā čempionātā palika “Valka”/”Valga”, kam ar astoņiem panākumiem 29 cīņās sekoja LU. Savukārt ar tikpat uzvarām septītajā pozīcijā ierindojās “Betsafe”/”Liepāja”.

Tikmēr astotā ar astoņām uzvarām 29 mačos bija “Jēkabpils”, bet turnīra tabulu noslēdza “Valmiera”/ORDO, kas sakrāja četras uzvaras 29 dueļos.

Šajā LBL sezonā augstākajā divīzijā piedalījās deviņas komandas. Septiņas no tām aizvadīja četru apļu turnīru, kamēr “VEF Rīga” spēlēja trīs apļus, bet “Valka”/”Valga” – divus. Rīdzinieki paralēli startē arī VTB Vienotajā līgā, bet pierobežu pilsētu komanda no Valkas un Valgas piedalījās arī Igaunijas čempionātā.

Iepriekšējā pavasarī LBL čempionātā triumfēja “VEF Rīga” komanda, finālsērijā visos četros mačos uzvarot “Ventspili”, kamēr bronzas godalgas pēc ilgāka pārtraukuma ieguva “Barons kvartāls”, kas neilgi pirms jaunās sezonas pavēstīja, ka atsauc dalību no sacensībām.