×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. novembris, 2015
Drukāt

Ķīnā veido dzīvnieku klonēšanas fabriku

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Ķīnā tiek veidota pasaulē lielākā dzīvnieku klonēšanas fabrika, kurā plānots klonēt suņus, zirgus un līdz pat miljonam liellopu gadā.

200 miljonu juaņu (29 miljonu eiro) vērtajā kompleksā būs klonēšanas laboratorijas un gēnu banka, vēsta Ķīnas valsts ziņu aģentūra “Siņhua”. Kompleksu kopā ar diviem Ķīnas izpētes institūtiem veido Ķīnas biotehnoloģiju kompānija “Boyalife” un Dienvidkorejas firma “Sooam Biotech”, kuras dibinātājs pirms desmit gadiem bija iesaistīts skandālā saistībā ar aizdomām par cilvēku embriju klonēšanu. Tajā tiks izstrādāti dažādi dzīvnieki, tostarp mājdzīvnieki, policijas suņi, sacensību zirgi un govis, kas rūpnieciskā mērogā tiks pārdoti atvērtā tirgū.

Plānots, ka fabrika Ķīnas ziemeļu ostas pilsētā Tjaņdzjiņā ražošanu sāks nākamgad, sākotnēji spējot apstrādāt 100 tūkstošus liellopu embriju gadā, bet pakāpeniski jaudu palielinot līdz vienam miljonam embriju gadā, “Siņhua” citēja “Boyalife” vadītāja Sju Sjaočuņa teikto. “Ķīnas lauksaimniekiem ir grūtības saražot pietiekami daudz liellopu, lai apmierinātu pieprasījumu tirgū,” viņš teica.

Sociālās saziņas vietnēs pausta skepse par patērētāju vēlmi ēst klonētu gaļu, norādot, ka fabrika atradīsies netālu no vietas, kur augustā ķīmisko vielu eksplozijā gāja bojā 165 cilvēki, turklāt Ķīna pēdējā laikā bijusi iesaistīta vairākos skandālos par pārtikas drošumu.

Dienvidkorejas kompāniju “Sooam Biotech” vada Hvands Vūsuks, kurš 2004. gadā apgalvoja, ka pirmo reizi pasaulē ir ieguvis cilmes šūnu līnijas no klonētiem cilvēka embrijiem. Dienvidkorejā viņš kļuva par nacionālu varoni, bet vēlāk atklājās, ka viņa pētījums ir krāpniecisks un tam ir ētiski trūkumi.

“Sooam” vietnē ir atrodamas instrukcijas klientiem, kas viņiem jādara, ja vēlas klonēt savu mirušo suni. “Boyalife” and “Sooam” kopuzņēmums pērn Ķīnā sāka komerciālo klonēšanu, vēsta “Siņhua”, informējot, ka tika klonēti trīs tīrasiņu Tibetas mastifa kucēni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+