×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
2. marts, 2017
Drukāt

Vējoņa fotosesija modes žurnālā: KNAB pārkāpumus nesaskata (10)

Foto no Anna Osmushkina modes nama "www.facebook.com"Foto no Anna Osmushkina modes nama "www.facebook.com"

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbaudē nav konstatējis nelikumības, Valsts prezidentam Raimondam Vējonim piedaloties modes žurnāla fotosesijā.

KNAB preses pārstāve Laura Dūša skaidroja, ka birojs izvērtēja informāciju par Valsts prezidenta iespējamo likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” normu neievērošanu, iespējams, nemaksājot par tērpiem tirgus cenu un, iespējams, izmantojot savu vārdu reklamēšanai.

KNAB nekonstatēja faktus, kas liecinātu, ka Vējonis būtu pieņēmis dāvanas, proti, nebūtu maksājis par tērpiem tirgus cenu vai būtu izmantojis savu vārdu reklamēšanai, pārkāpjot iepriekšminētajā likumā noteiktos ierobežojumus un aizliegumus.

Jau ziņots, ka KNAB uzmanību Vējonis piesaistīja pagājušā gada septembrī, kad Vējonis ar kundzi Ivetu sadarbībā ar slaveno latviešu dizaineri Annu Osmuškinu iejutušies modeļu lomās itāliešu modes žurnāla “Collezioni Haute Couture” lapās.

Iepriekš KNAB nekonstatēja pārkāpumus arī Rīgas vicemēra Andra Amerika (GKR) fotosesijā, kurā viņš, iespējams, reklamēja kāda komersanta apavus.

KNAB, izvērtējot publiski izskanējušo informāciju par Amerika fotogrāfijām, kurās viņš, iespējams, reklamē kāda komersanta apavus, neguva apstiprinājumu faktiem, kas liecinātu par valsta amatpersonām likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteikto ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu.

Amatpersonu iesaistīšanās reklāmās ir pretrunā ar likumu “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, kas paredz, ka amatpersonām ir aizliegts piedalīties reklāmās, savukārt Amerika pārstāvji ir pārliecināti, ka likums nav pārkāpts, jo fotogrāfijas neesot radītas reklāmas nolūkos.

Amerika padomnieks Mareks Gailītis iepriekš skaidroja, ka fotogrāfijas savulaik tikušas fotografētas kādam Itālijas modes žurnālam, kas Amerikam uz foto sesijas laiku iedevis uzņēmumos redzamo apģērbu un apavus. Ameriks neesot kļuvis par “reklāmas seju” un arī nav saņēmis nekādu finansiālu atalgojumu par šo fotogrāfiju uzņemšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 2. No viņa iznāktu labs manekens mēlei, bet prezidents gan nekāds.

 3. Skarbi izteicies bijušais Saeimas priekšsēdētājs Čepānis – ko ir veicis prezudents!

 4. Kāds ir prezidenta darba laiks? Ja gozējas ārpus tā, lai bauda dzīvi kamēr var.Grozi kā gribi,bet vai ir prezidents vai nav mūsu dzīve no ta nemainās ,jo ietekmes nekādas.Ko ir paveikusi prezidenta brigāde iedzīvotāju labā savas pastāvēšanas laikā?

 5. Vai kaut ko esu palaidis garām? Kaut kā neko neesu dzidējis par Šleseram piederošiem ekspotpreču, vai tā pārvaldīšanā nodotiem eksportpreces ražojošiem uzņēmumiem, vai arī kā augstas klases arābu valodu zinātāju. Vai kāda man varētu izskaidrot kāpēc Emirātos Šleseris sēž Vējonim pie labās rokas pie pirmā galda.

  • Tas ir nezināms pagodinājums kādam, kura dēl pat tika atlaista Saeima? Arī man tas nav skaidrs,kurš nosaka to dienas kārtību – Šlesers vai Vējonis…Drīzāk ka Šlesers – Prezidents jau nu būtu no tā norobežojies vismaz pie diplomātiski 1. galdiņa, bet te…

 6. nevajag tēlot šlangus ! Atbildēt

  Ne par bildi bija šūmēšanās, bet par bildēšanos, tā vietā, lai risinātu sasāpējušus jautājumus !

 7. Prezidents reprezentē valsti, nevis ir šmotku modelis uz mēles. Pat Donalds Tramps kaut ko tādu neatļaujas!

 8. Vai tas ir prezidenta cienīgi? Ja prezidentiņa – rīkotāja, tad jā ….

 9. Nu jau reiz nav kur piekasīties, tad nav.Vai KNABAM nav svarīgāku lietu ar ko nodarboties!

Draugiem Facebook Twitter Google+