Latvijā
Politika

Vējonis aicina Saeimu izvērtēt Sudrabas atbilstību parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājas amatam 16

Foto-LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicinājis Saeimu izvērtēt Saeimas deputātes Ingunas Sudrabas (NSL) atbilstību “Rīdzenes sarunu” parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājas amatam, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Tikšanās laikā ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (VL-TB/LNNK), Valsts prezidents aicināja Saeimu izvērtēt, vai parlamentārās izmeklēšanas komisija, saistībā ar viesnīcā “Rīdzene” notikušajām sarunām, Sudrabas vadībā spēs izpildīt Saeimas dotos uzdevumus, stiprinās sabiedrības uzticēšanos valsts varai un tiesiskumam.

Vējonis arī informēja, ka šodien Saeimas frakciju vadītājiem ir nosūtījis vēstuli, kurā aicina izvērtēt Sudrabas atbilstību parlamentārās komisijas vadītājas amatam.

Saistītie raksti

“Lai komisija varētu īstenot tai uzticētos uzdevumus un sasniegt rezultātu, visiem tās locekļiem nepieciešama laba reputācija un jābauda sabiedrības atbalsts. Nedrīkst pastāvēt šaubas par komisijas locekļu iespējamu ieinteresētību vai citi apstākļi, kas var radīt šķēršļus kvalitatīvam un efektīvam komisijas darbam,” uzsver Vējonis.

Jau ziņots, ka par “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāju vakar tika ievēlēta Sudraba.

Lemjot par komisijas sastāvu, Saeimas sēdē bija plašas debates par Sudrabas kandidatūru. Ņemot vērā, ka viņa ir minēta tā dēvētajās “oligarhu sarunās”, nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un “Vienotības” deputāti iebilda pret viņas apstiprināšanu parlamentārās izmeklēšanas komisijā.

LA.lv