×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. septembris, 2016
Drukāt

Vējonis aicina Porošenko apmeklēt Rīgu (6)

Valsts prezidenta kancelejaValsts prezidenta kanceleja

Latvija konsekventi atbalsta Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, kā arī uzskata par nepieļaujamu anektētās Krimas de facto atzīšanu, otrdien divpusējās tikšanās laikā ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko apliecināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Tikšanās notika, valstu vadītājiem piedaloties ikgadējā Apvienoto Nāciju organizācijas Ģenerālās asamblejas sesijā Ņujorkā.

Valsts prezidents norādīja, ka Latvija saglabā savu prasību Krievijas pusei izpildīt Minskas vienošanās saistības. “Stabila drošības situācija ir nepieciešamais priekšnoteikums, lai nonāktu pie politiskās vienošanās,” sacīja Raimonds Vējonis.

Viņš teica, ka Latvija turpina atbalstīt ciešāku Ukrainas integrāciju Eiropas Savienībā, un atzinīgi vērtē pozitīvo diskusiju Eiropas Parlamentā šī mēneša sākumā par vīzu režīma liberalizāciju ar Ukrainu. “Demokrātiski un ekonomiski stipra Ukraina ir Latvijas un Eiropas labākajās interesēs,” sarunā ar Petro Porošenko uzsvēra Valsts prezidents.

Valstu prezidenti vienojās par nepieciešamību veicināt Latvijas un Ukrainas likumsargājošo iestāžu sadarbību, risinot jautājumu par Latvijas budžetā ieskaitītajiem 50 miljoniem eiro, kas atzīti par noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem no Ukrainas. Petro Porošenko atzina, ka Ukrainas puse līdz šim nav sniegusi pietiekami daudz informācijas, kas nepieciešama Latvijai šīs lietas izmeklēšanā.

Raimonds Vējonis atzinīgi novērtēja Ukrainas valdības apņemšanos īstenot valsts pārvaldes un tautsaimniecības reformas, kā arī mazināt korupciju, izprotot, ka tas notiek sarežģītos ekonomiskos un drošības apstākļos. Vienlaikus Valsts prezidents aicināja Ukrainu mazināt šķēršļus Latvijas uzņēmēju investīcijām Ukrainā.

Tikšanās laikā Valsts prezidents arī uzaicināja Ukrainas prezidentu Petro Porošenko 2017. gadā apmeklēt Rīgu, lai tādējādi vēl vairāk stiprinātu abu valstu sadarbību.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Vispirms vajag ieraut!
    Bez fufcika Ukrainas p-rezidents nav runājams.

  2. Nu gan tas vējiņš ir divkosis atzinīgi vērtējot Ukrainas valdības apņemšanos mazināt korupciju,bet pats nesen paziņoja ka notiekošais KNAB nav viņa kompetencē.
    Vējiņa kompetencē ir gozēties modes žurnālā par ko KNAB izvērtēs vai nav saskatāmas interešu konflikta pazīmes.

  3. Kāpēc Rīgu, bet ne Latviju!

Draugiem Facebook Twitter Google+