×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.6°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
24. februāris, 2016
Drukāt

Grib aizliegt gan musulmaņu galvassegas, gan citu seju aizsedzošu apģērbu (8)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ar jaunu likumu plānots aizliegt ne tikai noteiktu musulmaņu galvassegu, bet jebkāda seju aizsedzoša apģērba nēsāšanu sabiedriskās vietās, vienlaikus gan paredzot arī izņēmumus, trešdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

“Pēc būtības tas ierobežojums izpaustos kā jebkura apģērba, kas aizsedz seju, nesāšana publiskajās vietās. Piemēram, arī maskas vai arī ķiveres. Ja jūs strādājat par pārdevēju veikalā, tad nebūtu labi, ja jums galvā būtu ķivere un ne acis, ne kas cits nebūtu redzams. Līdz ar to šāda veida ierobežojums attiecas uz jebkuru seju aizsedzošu apģērbu,” skaidroja Tieslietu ministrijas (TM) Reliģijas lietu nodaļas vadītāja Jekaterina Macuka.

Vienlaikus tiek paredzēta vesela virkne izņēmumu. Kā piemēri tiek minēti metinātāji un mediķi, kuriem aizsargmaskas nepieciešamas profesionālo pienākumu veikšanai. Aizliegums tāpat neattiektos, piemēram, uz motociklistiem vai riteņbraucējiem. Izņēmums tiks attiecināts arī uz sportošanu – seju aizsegt joprojām tātad drīkstēs, piemēram, slēpotāji vai skrējēji.

Ministrijā skaidro, ka tiek domāts arī par citiem izņēmumiem.

“Ņemot vērā Latvijas apstākļus, mēs varētu ieviest izņēmumu attiecībā uz laika apstākļiem, jo tad, kad ir mīnus 30, mēs visi esam gana apsegti ar visu, ko ir iespējams. Tāpat šāds izņēmums būtu attiecināms uz mākslas pasākumiem un kultūrvēsturiskiem pasākumiem, kuri paredz noteikta veida kostīmu vai masku nēsāšanu,” teica TM pārstāve.

Tas nozīmē, ka topošais likums nelaupīs iespēju, piemēram, doties budēļos.

Saskaņā ar jauno regulējumu aizliegums būs spēkā tikai publiskās vietās. Tātad savās mājās vai privātajā automašīnā seju aizsegt būs atļauts.

Jautājumu par aizliegumu nēsāt seju aizsedzošu apģērbu ir aktualizējusi gatavošanās patvēruma meklētāju uzņemšanai, ko pavada arī diskusijas par nepieciešamību aizliegt seju aizsedzošo musulmaņu galvassegu nēsāšanu publiski. Laimdotas Straujumas (V) valdība pērn novembrī TM uzdeva sagatavot vispusīgu un izsvērtu izvērtējumu par to, vai, līdzīgi kā atsevišķās Eiropas valstīs, arī Latvijā ir nepieciešams aizliegt sabiedriskās vietās nēsāt seju aizsedzošu apģērbu.

Termiņš likumprojekta iesniegšanai valdībā ir nākamā otrdiena – 1.marts. Tomēr ministru darba kārtībā dokuments vēl nenonāks, jo ir ieilgusi likuma saskaņošana. TM tā gatavošanā ir iesaistījusi virkni juristu, cilvēktiesību ekspertu un institūciju, no kurām daudzas vēl nav sniegušas atzinumu. Tiek prognozēts, ka likumprojekts tiks sagatavots līdz 1.maijam.

Lai jaunā likuma tapšanā tiktu iesaistīts iespējami plašs cilvēku loks, šonedēļ tiks izsludināta likumprojekta sabiedriskā apspriešana. Sagatavotie priekšlikumi jau tuvākajās dienās tiks publicēti TM, kā arī valdības interneta mājaslapā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Cienīsim!!!!Nē,mēs viņus te neaicinājām,lai savus paltrakus nēsā savās mājās un savu kultūru arī piekopj savās majās.

  2. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

    Cilvēki jau tā dalās pēc nacionalitātes, rases vai ādas krāsas, pēc valsts piederības un c. Un tagad vēl dalās pēc ticības. Nevajadzētu vērsties pret kādu ticību, bet gan pret krasām izpausmēm par piederību kādai ticībai. Tad vismaz ārīgi mēs būsim vienotāki un līdzīgāki. Nedrīkstētu publiski klaji izrādīt piederību kādai konkrētai ticībai vai seksuālai orientācijai. Jo tā daudzi to uztver kā sevis izrādīšanu un pārākuma apliecinājumu.

  3. Tas labi, ka aizliegs, bet nelaime ir vēl paliekoša Latvijā, jo politiķi nespēj (nav zināšanu) atšķirt kultūru no reliģijas. Arī teoloģijas fakultāte un dažādie institūti, garīgie semināri latvijā t,i, katra denominācija tik ļoti aizsargā savu pārākumu (ekskluzivitati), ka nav spējīgi ar skaidru prātu runāt per reliģijām kā fenomenu. Mūsu politiķi neteiks neko, lai tikai tautā neparādītu savu nezināšanu, dumjību apskatot reliģiju, kultūru problēmu.

  4. Sen bija laiks. Nepiekrītu Jānim. Atradis diskrimināciju! Diskriminācija ir tad, ja es nezinu, kas man nāk pretim un mani pārņem bailes. Lūk tā ir diskriminācija. Diskriminēts tieku es. Mūsu sabiedrībā būs ievērot mūsu normas. Ja nespēj pieņemt, lai dzīvo tur, kur dzimuši. Mēs viņu zemēs minukos nestaigājam. Vai tā nav diskriminācijā, bet par to neviens pat neiepīkstas.

  5. Aizliegums nēsāt aizsegtu seju satur diskriminācijas elementus, tāpēc tiesā to būs visai viegli apstrīdēt.
    JA jau mēs uzņemam savā zemē musulmaņus, tad cienīsim arī viņu tradīcijas, bet nemeklēsim viņos vienīgi ienaidniekus. Kā zināms, bailēm vienmēr ir lielas acis!

  6. To ir skaidri jāpaziņo potenciāliem imigrantiem, pirms viņi šeit ierodas.

Draugiem Facebook Twitter Google+