Pasaulē
Citur

Venecuēlas valdības un opozīcijas pārstāvji devušies uz sarunām Norvēģijā0

Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Venecuēlas valdības un opozīcijas pārstāvji devušies uz Norvēģiju, lai uzsāktu sarunas par iespējamo valsts politiskās krīzes atrisināšanu, ziņo amatpersonas.

Opozīcijas kontrolētā parlamenta amatpersonas trešdien pavēstījušas, ka Oslo notiks augsta ranga abu pušu pārstāvju sarunas.

Nacionālās sapulces pārstāvji, kas sniedza šo informāciju, vēlējās palikt anonīmi, ņemot vērā “sākotnējo” sarunu delikāto raksturu.

Viena no amatpersonām pastāstīja, ka abas puses saņēmušas atsevišķus uzaicinājumus uz sarunām no kādas Norvēģijas organizācijas.

Norvēģijas raidorganizācija NRK, atsaucoties uz anonīmiem avotiem, vēsta, ka šī ir jau otrā reize, kad abu pušu pārstāvji tiekas Oslo, piebilstot, ka sarunas notikušas arī Kubā.

Venecuēlas līdzšinējais prezidents Nikolass Maduro savā trešdienas televīzijas uzrunā tieši nepieminēja iespējamās sarunas ar opozīciju, taču izteicās, ka informācijas ministrs Horhe Rodrigess devies uz ārvalstīm “ļoti svarīgā” uzdevumā.

Venecuēlā turpinās konfrontācija starp Maduro un opozīcijas līderi Huanu Gvaido, kas janvārī sevi pasludinājis par prezidenta pienākumu pagaidu izpildītāju un kuru par leģitīmu Venecuēlas valsts pagaidu vadītāju atzinušas vairāk nekā 50 valstis, arī ASV un daļa Latīņamerikas valstu.

Saistītie raksti
Savukārt Krievija un Ķīna ir to valstu vidū, kas turpina atbalstīt Maduro.

NRK vēsta, ka sarunas Oslo notiek jau vairākas dienas un, domājams, noslēgsies šodien.

Raidorganizācija ziņo, ka Maduro režīmu sarunās pārstāv Rodrigess un gubernators Ektors Rodrigess, bet opozīciju – politiķis Herardo Blijde, bijušais ministrs Fernando Martiness Motola un Nacionālās sapulces viceprezidents Staļins Gonsaless.

LA.lv