Kultūra
Mūzika

Ventspilī un Rīgā sāksies Alīdas Vānes Starptautiskais mūzikas festivāls0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – LETA/AFP

No šodienas līdz 2.augustam Ventspilī un Latvijas Nacionālajā operā Rīgā norisināsies Alīdas Vānes Starptautiskais mūzikas festivāls, kura programmā iekļautas meistarklases, lekcijas, koncerti, kā arī starptautiskais vokālistu konkurss, aģentūru LETA informēja SIA “Kurzemes filharmonija” pārstāve Antra Lācberga.

Vokālistu konkurss, kura mērķis ir atklāt jaunus un talantīgus izpildītājmāksliniekus, veicināt viņu profesionālās karjeras izaugsmes iespējas un godināt ievērojamās operdziedātājas Alīdas Vānes piemiņu, notiks Ventspils teātra namā “Jūras vārti””.

Par konkursa balvām šogad sacentīsies rekordliels skaits dalībnieku. Savu talantu un profesionalitāti Ventspilī demonstrēs 34 jaunie un topošie operas mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Polijas, Šveices, Čehijas, Dienvidkorejas, Singapūras, Ukrainas, Beļģijas, Vācijas, Austrijas un Baltkrievijas.

Šogad konkursa žūrijas darbu vadīs operdziedātāja Inga Kalna.

27.jūlijā plkst.18 Ventspils Livonijas ordeņa pilī notiks meistarklašu noslēguma koncerts. 30.jūlijā plkst.11 Ventspils teātra namā “Jūras vārti” sāksies vokālistu konkursa pusfināls, bet 1.augustā plkst.18 turpat notiks konkursa fināls un laureātu apbalvošanas ceremonija.

2.augustā plkst.18 Latvijas Nacionālās operas un baleta Beletāžas zālē notiks festivāla Gala koncerts.

Jau 15 gadus Ventspilī notiek starptautiskās vokālās meistarklases. Tradīcijām bagāts ir arī Alīdas Vānes vokālistu konkurss, kas gadu gaitā audzis, veidojies un kopš 2013.gada ieguvis plašu starptautisku skanējumu. Šogad abi muzikālie notikumi ir apvienoti Alīdas Vānes Starptautiskajā mūzikas festivālā.

LA.lv