×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Vērtīgāko uzņēmumu topā nozīmīgākais kāpums finanšu un kokrūpniecības sektoram

Foto: LETAFoto: LETA

Finanšu konsultāciju kompānijas "Prudentia" partneris un valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

Jaunākajā Latvijas vērtīgāko uzņēmumu topā nozīmīgākais vērtības kāpums ir finanšu un kokrūpniecības nozares uzņēmumiem, šodien žurnālistus informēja investīciju bankas pakalpojumu un finanšu konsultāciju sniedzējas AS “Prudentia” valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

Jaunākajā 101 vērtīgākā uzņēmuma topā iekļauto uzņēmumu kopējā vērtība ir augusi salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Šogad topā iekļautā 101 Latvijas uzņēmuma kopējā vērtība ir 14,22 miljardi eiro, pērn – 12,24 miljardi eiro. Vērtība augusi lielākajai daļai uzņēmumu, bet īpaši izceļas finanšu nozare un kokrūpniecība, kas ietver gan mežus, gan koksnes pārstrādi, zāģētavas.

Finanšu nozares uzņēmumu vērtības kāpumu Krastiņš skaidroja ar banku peļņu un ar banku atgūšanos arī Eiropā, lai gan līdz 2008.gada rādītājiem šai nozarei vēl ir tālu. Savukārt kokrūpniecības nozarē uzņēmumu vērtība ir augusi gan tāpēc, ka kāpusi šajā nozarē strādājošo Latvijas uzņēmumu EBIDTA jeb peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas, gan arī ļoti augusi šīs nozares uzņēmumu akciju cena Eiropas biržās.

Vērtīgāko Latvijas uzņēmumu “Top101” tiks atklāts nākamnedēļ. Šogad pirmo reizi arī tiks publiskots desmit Baltijas vērtīgāko uzņēmumu saraksts.

Mājaslapa “top101.lv” oficiāli tiks atklāta un būs pieejama līdz ar Latvijas vērtīgāko uzņēmumu topa svinīgās ceremonijas norisi. Ceremonija norisināsies 15.oktobrī no plkst.10.30 līdz 12 mākslas muzejā “Rīgas Birža”. Tajā tiks apbalvots Latvijas vērtīgākais uzņēmums, īpašas balvas pasniegs topa veidotāji “Prudentia” un birža “Nasdaq Riga”.

Vietnē “top101.lv” interesenti varēs iepazīties ar jaunāko topu, iepriekšējo gadu topiem, topa metodoloģiju, faktoriem, kas rada uzņēmumu vērtību, un veidu, kā pazīt labu korporatīvo pārvaldību. Krastiņš uzsvēra, ka mājaslapa ļaus salīdzināt datus dažādos griezumus – gadu gaitā, nozaru griezumos un citādi. Iecerēts, ka mājaslapā papildus vērtīgāko uzņēmumu datubāzei būs atrodami ekspertu un viedokļu līderu komentāri, jaunumi par likumu grozījumiem.

Šogad Latvijas vērtīgāko uzņēmumu tops tiek veidots devīto reizi. Veidojot topu, analizēti publiski pieejamie uzņēmumu pagājušā gada pārskati. Šogad analizēti 400 uzņēmumu gada pārskati, no tiem atlasīts 101 vērtīgākais. Tiek analizēta pašu uzņēmumu darbība, EBIDTA rādītāji, kā arī situācija Eiropas biržās.

Krastiņš skaidroja, ka topa veidotāji vērtības noteikšanai izmanto publiski pieejamu informāciju. Taču, piemēram, bankas “Citadele” pārdošanas gadījumā pircēji var iepazīties ar padziļinātu informāciju, piemēram, var padziļināti izpētīt bankas kredītportfeli, pircējiem arī pieejami bankas šī gada darbības rādītāji, kamēr topa veidotāji salīdzināšanas nolūkā izmanto 2013.gada datus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+