×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
15. marts, 2017
Drukāt

VID rosina aizliegt izmaksāt algu skaidrā naudā (40)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs attēls

Pretēji Finanšu ministrijas priekam par ēnu ekonomikas strauju samazināšanos, viens no pelēkās zonas rādītājiem – skaidras naudas lietošana – Latvijā joprojām ir ļoti augsts. Pērn bankomātos iemaksāti vairāk nekā 2,6 miljardi eiro, un pusi no šīs summas iemaksājušas privātpersonas. Ēnu ekonomikas pētnieki uzskata, ka tas ir apliecinājums aplokšņu algu izplatībai. Tikmēr Valsts ieņēmumu dienests un komercbankas mudina valdību aizliegt algu izmaksu skaidrā naudā arī privātajā sektorā, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Skaidras naudas iemaksas bankomātos pēdējos gados turpina uzņemt apgriezienus. Ja 2009. gadā šādi tika iemaksāts pusmiljards eiro, tad pērn jau vairāk nekā 2,6 miljardi, sasniedzot rekordu. Pusi no summas iemaksājušas fiziskas personas, līdz ar to uz katru ekonomiski aktīvo iedzīvotāju pērn iemaksāti 1400 eiro. Pelēkās ekonomikas pētnieks Arnis Sauka uzskata, ka tas ir skaidrs signāls, ka runas par ēnu ekonomikas samazināšanos ir pārsteidzīgas.

To, cik no iemaksām ir aplokšņu algās saņemti ienākumi, neviens Latvija nezina – jo šāda informācija netiek apkopotā. Komercbankām gan jāziņo Valsts ieņēmumu dienestam par aizdomīgiem darījumiem.

Lai arī statistika liecina, ka nelegālu ienākumu iemaksa bankomāta Latvijā ir ikdienu, un tam īsti neviens līdzi neseko, VID brīdina, ka ir citas efektīvākas metodes, ka nākt uz pēdām nodokļu nemaksātajiem.

Gan VID, gan komercbankas, neatbalsta iemaksu bankomātu ierobežošanu, tā vieta izskan radikāli priekšlikumi par pāreju uz neskaidriem norēķiniem. Finanšu ministrijā gan atzīst, ka priekšlikumam likt uzņēmējiem algas izmaksāt cauru banku ir trūkumi.

Pagājušajā gadā bankomātos Latvijā iemaksāti 2,67 miljardi eiro, liecina Latvijas Bankas apkopotā informācija. Naudas iemaksas bankomātos veiktas 8,37 miljonus reižu.

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. LAIPNI LŪGTI MAGRET JAMES FINANCE aizdevumu pakalpojumus ………. Vai esat biznesa vīrietis vai sieviete? Vai jums nekādu finansiālu haoss vai jums ir nepieciešams līdzekļus, lai uzsāktu savu biznesu? Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai sāktu jauku mazajām un vidējo biznesu? Vai jums ir zems kredīta score, un jums ir atrast ir grūti iegūt kapitālu aizdevumu no vietējām bankām un citām finanšu iestādēm ?. Mūsu aizdevumi ir arī apdrošināts maksimālu drošību ir mūsu prioritāte, mūsu vadošais mērķis ir palīdzēt jums pakalpojumu jūs pelnījuši, mūsu programma ir ātrākais veids, kā iegūt to, kas jums ir nepieciešams vienā mirklī. Samaziniet savus maksājumus, lai atvieglotu spriedzi jūsu ikmēneša izdevumus. Iegūt elastīgumu, ar kuru jūs varat izmantot jebkādiem mērķiem – no brīvdienas, izglītībai, lai unikāliem pirkumiem Mēs piedāvājam plašu finanšu pakalpojumu klāstu, kas ietver: Biznesa plānošana, tirdzniecības un attīstības finanses, Properties un nekustamajiem īpašumiem, parādu konsolidācijai aizdevumi, uzņēmuma aizņēmumiem, Privātie aizdevumi, mājas refinansēšanas aizdevumi ar zemu procentu likmi 2% gadā vismaz atcelt attiecībā uz privātpersonām, uzņēmumiem. Mēs piedāvājam visa veida aizdevumus, PIETEIKTIES šodien pieejamiem aizdevumiem. Lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu, lai iegūtu vairāk informācijas: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)

 2. LVANTIGLOBALISTI Atbildēt

  Slima suņa murgi.ItKā tas atturētu naudu dot aploksnē !!!??? Tad jau vajadzētu atcelt vspār skaidru naudu.Globālistu murgs īstenojas dzīvē.Iešut čipus un pilnīgi kontrolēt jebkuru cilvēku. Vajag izvairīties no banku pakalpojmiem.Tas tikai veicina Jauno pasales kārtbu.

 3. Eu, deputaatiem, tak driiz 3 meeneshi atvaljinaajums,:D ko vini te pisaas.. 😀 Lai domaa, kuraa valstii labaak izteereet , muusu nodoklju naudu.. 😀 😀

 4. zagļiem/parazītiem nav tiesību, tā nav sabiedrība un varbūt pat neatbilst cilvēka definīcijai, viņu vadoņi tusējas zooparkā……………………piemirsāt?

 5. tas nu 100 % loģiski

 6. Es pats reizēm izņemto algu atkal ieskaitu atpakaļ. Manuprāt muļķīgi, banku lobēšana un turklāt vēl pārkāpjot tiesības.

 7. Nevaimanājiet, ka laukos nav bankomātu, lai ieviestu totālu verdzības kontroli, katrā ciemā būs bankomāts, likuma grozījumus var pieņemt dažās dienās. Vai tad jūs visi nesaprotat, ka tā visa ir totāla kontrole, un cilvēktiesības jau sen vairs neko nedod. Tāpēc vēlēšanās noteikti nevajag balsot par pie varas esošajiem, iet uz visiem piketiem un CVK mājas lapā parakstīt sev patīkamos likuma grozījuu ierosinājumus. Ā, pats galvenais, lūdzam Dievu!

 8. nē, nu to taču var pavisam viegli risinat! noņemiet iemaksas bankomātus un nekāda nauda nekur netiks iemaksata 🙂

 9. VID banku lobijs! Vai VID-am neienāk prātā, ka tas varbūt ir iedzīvotaju protests pret jūsu patvaļu??? Bet nesatraucieties, drīz maksās bitcoinos un citās valūtās, kuras jūs nebūsiet spējīgi izkontrolēt! Maitu lijas un kretīni jūs esat! Ļaujiet cilvēkiem IZDZĪVOT!!!

 10. Darba likums:
  70.pants. Darba samaksas izmaksas veids: “Darba samaksa aprēķināma un izmaksājama skaidrā naudā. Darba devējam ir tiesības izmaksāt darba samaksu bezskaidrā naudā ar pārskaitījumu tikai tad, ja darbinieks un darba devējs par to ir noteikti vienojušies.”

 11. Var jau graudä un baudā! 🙂

 12. Vakar TV3 ziņu sižetā VID teica, ka aplokšņu algas atklaj ar citām metodēm. Skaidru naudu neviens nav aizliedzis un diez vai aizliegs.

 13. Tam rakstītājam vispirms ir jāizlabo gramatiskās kļūdas savā rakstudarbā. Vispirms vajag aizliegt prdot saražoto vai sniegt pakalpojumus skaidrā naudā un bez dokumentiem tad arī neradīsies ko likt taj aploksnē. Visu vajag uzkraut tam pēdējam posmam lai likumdevējiem nekas nav jādara. Viņi var mazgties nevainībā. Kas pelna ar savm rokm un galvu tas lai cīnās par nu ekonomiku. Kārtējais suņa murgs.

 14. Es ar savu nopelnīto naudu daru ko gribu. Vai tad atkal vajadzēs stāvēt pastā rindā pēc naudas, vai vienmēr skriet uz banku stāvēt rindās.

 15. Nu ko var censties visu laiku izgudrot jaunu velosipēdu.

 16. sākās augļotāju bandu un viņu sargsuņu forsētā ofensīva ierobežot elementāras cilvēku tiesības un brīvības. Mazāk represējiet, augļojiet, atņemiet un zodziet-

 17. Tad lai man valsts bankā atver kontu un uzstāda katrā pagastā bankomātu,jo mūsu veikalā norēķini skaidrā naudā.

 18. Bez tam tiek jauktas dažādas lietas- skolotāju, ārstu algas nav saistītas ar algu nodokļiem 🙂 Viņiem algu maksā no iekasētā PVN . Cilvēkiem neko neskaidro, žurnālisti no visas tās biezputras nodokļos neko nesaprot un tiražē nepatiesību. Bet PVN likums ir samudžināts tā, ka tur kāju var izlauzt.
  Un vainīgs nav VID, bet gudrā valdība, kas likumus izstrādā un neizskaidrotus sagrūž Saeimā pieņemšanai. Saeimā, diemžēl, nesēž ne ekonomisti, ne juristi, kas varētu izprast sekas tam, ko viņi tur dara. Bet mēs visas tās idiotības, kas tiek sabalsotas, esam spiesti pieņemt un izpildīt.

 19. ja ir, un vēl plāno tik daudz visādus skaidras naudas aizliegumus, tad arī bankas nevajag atbalstīt. Kāpēc visus datorizētos norēķinus jākārto caur bankām? Patēriņa precēm arī jevro nav vajadzīgs, jo vienmēr var ieviest kartiņas. Kā jau tas bija 90 gados.

 20. ja jau ir un vēl plāno tik daudz visādus skaidras naudas aizliegumus, tad arī banku parazītus nevajag atbalstīt. Kāpēc visus datorizētos norēķinus jākārto caur bankām? Patēriņa precēm arī jevro nav vajadzīgs, jo vienmēr var ieviest kartiņas. Kā jau tas bija 90 gados.

 21. Domāju, ka šis jau ir cilvēktiesību pārkāpums- man kā brīvai būtnei ir tiesības izvēlēties, kā es vēlos saņemt un glabāt naudu. Man ir tiesības neuzticēties bankām, galu galā man ir tiesības ar savu nopelnīto naudu darīt, ko gribu.

 22. Vid varētu aizliegt vispār izmaksāt algu – kam savajagas naudu,aiziet uz vidu,saraksta papīru kalnus un dabū kādu grasi…

 23. Rodas iespaids, ka VID vadība un darbinieki slimo ar maniakālo paranoju klīniskā formā.

 24. Bez galvas, prāta un tālu no realitātes! Atbildēt

  Laikam viņi ne Latgalē, ne Vidzemē, ne Kurzemē, ne Zemgalē nav bijuši. Cik bankomātu ir laukos? Cik lauku mazajās bodītēs ir norēķināšanās iespējas ar bankas kartēm? Kaut kādi aptrakuši stulbeņi!

 25. tad jau vispār jāaizliedz Atbildēt

  skaidras naudas aprite, ja visam caur banku jāiet. vid stulbās idejas ir vienkārši fantastiskas

 26. Nu ja visur tik diktatūra ,mca ka braukt ,ka est ka naudu maksat ,un kur laukos bankomatu nemt ,karoče totalitara valsts .

 27. Katrā ciemā bankomātu vai autobusa reisus vismaz 3 reizes dienā. Savādāk tas ir genocīds pret tautu (lauciniekiem). Banku kartes un to apkalpošanu bez maksas.

 28. Aplokšņu alga ir šausmīga sērga 2,6 MILJARDI eur! Vai Jūs , pajoliņi, vispār apjēdzat, ka tā ir 1/3 no gada valsts budžeta.
  Algas dienās stāv vīriņi pie bankomātiem un pēc saraksta ieskaita “aplokšņu”algu darbinieku kontos.
  Ja tā, tad nevajadzētu brēkt par zemām skolotāju, ārstu algām, par mazām pensijām

  • Neesmu neko tādu novērojis. Un cik zināms, neviens kaut cik domājošs uzņēmējs neuzņemtos tik lielu risku. Pārsvarā dominējošā shēma ir tāda, ka maksā minimālo algu oficiāli (reizumis noformē uz nepilnu slodzi) un pārējo aploksnē. Konkrētais VID ierosinājums šķiet kā banku lobijs. Tas nekādā veidā nemazinās aplokšņu algas. Reāli lielākajai daļai mazpilsētās un laukos dzīvojošo cilvēku, kuri saņem mazas algas un nav iesaistīti nekādās krāpniecības shēmās nāksies šķirties no vairākiem eiro , šķiņķojot tos bankām, kā arī jābrauc uz lielajām pilsētām, lai tiktu līdz bankomātam. Cilvēkam, kas saņem vien nedaudz virs 200 eur uz rokas 5 eiro, kas jāatdod banka tāpat vien ir liela nauda.

 29. Uz priekšu! Nākošā ģeniālā atklāsme varētu būt – aizliegt izņemt no bankomātiem naudu, lai nerodās vēlme kādam iedot ķepā!

 30. dzīvo tālu no reālās dzīves teiksim laukos. mums tuvākais bankomāts 30 km, un ja man tagad maksā kartiņā, tad es jau pat veikalā maizi nopirkt nevaru jo tur kartiņas nepieņem, , man jātiek lidz bankomātam naudu noņemt. tāpat kāda velna pēc lai es brauktu to gaisa gabalu un naudu tagad liktu kontā? (nu reķinuapmaksai internetā, protams nākas daļu iemaksāt)
  ================
  Pērn bankomātos iemaksāti vairāk nekā 2,6 miljardi eiro
  ================
  to pamatā sastādasīkuzņemeji kuri bankomātus izmanto inkasācijai lai dienas ieņemumus kontā ieliktu. atsauce uz privātpersonām ar nav korekta jo ari sīkai uzņemejs kā komersants, mikrouzņemums, vienkārši saimnieciskā darba veicejs naudu savā kontā ieskaita, viņam nav obligāti jābut juridiskas personas kontam naudas apritei. tura ari tas salasās. bet tik skaisti jau skan-ēnuekonomika, nu tik mēs apkarosim….. kurš algu aploksnē saņēmis skries to izrādit un bankas kontā liks? brižiem navar saprast vai VID tikai stulbeņi strādā, vai viņi visus par stulbeņiem uzskata.
  par cilvektiesibām es tā saprotu vispār neviens pat neaizdomājas. es savu nopelnito drīkstu saņemt kā man gribas, tās ir manas tiesibas

 31. Mazais cilvēciņš Atbildēt

  Banku lobijs strādā nevainojami.

 32. Es no savas puses rosinu aizliegt tādu ūdens burbuļi kā VID un viss nostāsies savās vietas. I nodokļi godīgi tiks maksāti, i Tvaikā ielā būs VIPpalatas noslogojums uz 100%

 33. Nesaprotu,kāpēc būtu nauda jāiemaksā bankomātā,savā mūža neko tādu neesmu darījis,es tikai algas dienās viņu izņemu,jo skaidra nauda paliek arvien vērtīgāka un daudzās vietās samaksa ir tikai skaidrā.Varbūt kāds var uzrakstīt,kāpēc ir jāiemaksā?

  • Jaaiemaksa tapeec, lai nopelniitu noreekjinoties ar karti, resepktiivi, izlaizjot naudu cauri bankas kontam, jo ar atseviskjam bankas kartem ir iespejams sanjemt naudas atmaksu 0.5 % apmeeraa par pirkumu un pakalpojumu apmaksu. Veel ir arii gadiijumi, kad izdeviigi tureet lielaakas naudas summas maksaajumu kartes kontaa, jo par to tiek maksaati vismaz mazi procenti.

 34. Ka tik kàda kapeika nepaslīd garàm kopëjam katlam.

 35. VIDENIEKS JOSPELS Atbildēt

  Latvijas pilsonim vispār jāaizliedz kabatā vai makā turēt skaidru naudu

 36. Super piedāvājums! It sevišķi par to priecāsies lauku rajonos,kur bankomāti ir tik novadu centros un pilsētās!

  • Tas viss ļoti “labi”iet kopā ar Darba likuma prasībām: 70.pants. Darba samaksas izmaksas veids
   Darba samaksa aprēķināma un izmaksājama skaidrā naudā. Darba devējam ir tiesības izmaksāt darba samaksu bezskaidrā naudā ar pārskaitījumu tikai tad, ja darbinieks un darba devējs par to ir noteikti vienojušies. Aaaaaaaiziet- mainām likumu pēc likuma un cilvēks parastais, kurs dzīvo ārpus pilsētas atakl būs sliktākā pozīcijā kā pilsētnieks, jo bankomāti NAV visur pieejami.

Draugiem Facebook Twitter Google+