×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. septembris, 2013
Drukāt

VID veidos “melno sarakstu” ar privātpersonām – nodokļu krāpniekiem

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) turpmāk uzturēs riska personu reģistru, nosaka valdībā skatāmie grozījumi Valsts ieņēmumu dienesta likumā un grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”.

 

Kā šodien preses konferencē informēja iesaistīto institūciju pārstāvji, šāda reģistra izveide ļaus novērst gadījumus, kad personas, kuras jau iepriekš ir mēģinājušas izvairīties no nodokļu maksāšanas vai veikušas krāpnieciskas darbības, nevarēs dibināt jaunus uzņēmumus.

Reģistrā tiks iekļautas personas, kas reģistrētas riska adresē, piemēram, tam nav reģistrētas dzīvesvietas vai, piemēram, tās reģistrētas patversmē, cietumā. Pašlaik Latvijā ir 368 šādas personas. Tām nav oficiālas dzīvesvietas vai tās deklarētas sociālā iestādē un nevar par sevi parūpēties, bet tās ir amatpersonas uzņēmumos.

Sarakstā tiks iekļautas personas, kurām ir nodokļu parādi. Fiziskajām personām nodokļu parāda slieksnis būs 7000 eiro (4920 lati), komercsabiedrībai – 15 000 eiro (10 542 lati).

Par lēmumu iekļaut personu “melnajā” sarakstā VID informēs, nosūtot vēstuli. Nokārtojot saistības ar valsti, persona tiks izslēgta no šī reģistra.

Kā norādīja Uzņēmumu reģistra valsts galvenā notāre Guna Paidere, minētais reģistrs būs kā papildu filtrs, lai apturētu vēl nereģistrētus uzņēmumus, kuru amatpersonas ir iekļautas minētajā reģistrā.

Saskaņā ar VID datiem valstī kopumā ir 7955 uzņēmumi, kam piešķirts fiktīvā uzņēmuma statuss. 7898 uzņēmumi ir izslēgti no pievienotās vērtības nodokļa maksātāju saraksta, bet 5224 uzņēmumiem ir apturēta saimnieciskā darbība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+