Latvijā
Novados

VIDEO. Cēsīs speciālistu piesaistei būvēs īres dzīvokļus0

Ekrānuzņēmums no LTV video.

Lai Cēsīs piesaistītu dažādu jomu speciālistus, lielākā problēma pašlaik ir brīvu dzīvokļu trūkums. Tāpēc novada pašvaldība to mēģina risināt, piesaistot arī Aizsardzības ministriju. Par 1,38 miljoniem eiro plānots pārbūvēt nepabeigtu jaunbūvi. Tajā 17 dzīvokļi būs Cēsu novada pašvaldības lietošanā, bet 7 paredzēti NBS Instruktoru skolas mācībspēkiem, informēja LTV raidījums “Panorāma”.

Brīvu dzīvokļu deficīts Cēsīs jau jūtams vairākus gadus, un jo īpaši problēmas ir mājokli īrēt. Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs atzīst, ka problēma sākas brīdī, kad jāpiesaista darbam jauni mediķi vai iestāžu vadītāji. Tad nākas meklēt dzīvokļus “riņķī apkārt” un pat ne savā novadā. “Kā piemērs – mums bija jauns traumatologs ar visu ģimeni, tad atradām privāti viņam apmešanās vietu Amatas novadā” stāsta Rozenbergs.

Lai risinātu īres dzīvokļu trūkumu, Cēsu novada dome iegādājusies nepabeigtu jaunbūvi. Tajā plānots izbūvēt 24 dzīvokļus. Pieci no tiem jau rezervēti Cēsu klīnikas vajadzībām. Savukārt pārējos plānots izīrēt, lai piesaistītu citus pilsētā nepieciešamos speciālistus. Projekta finansiālais partneris ir arī Aizsardzības ministrija, jo arī tai ir nepieciešami dzīvokļi NBS instruktoru skolas mācībspēku izmitināšanai. Patlaban iestādei ir 9 vakanti amati. Šo darbinieku piesaistei vajadzīgi īres dzīvokļi.

Plašāk pievienotajā video!

Saistītie raksti
LA.lv