Dāvis Bertāns cenšas bloķēt neapturamo Džeimsu Hārdenu.

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns piektdien aizvadīja neveiksmīgu spēli Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionātā, jo trāpīja tikai vienu no desmit tālmetieniem, bet viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” viesos zaudēja pret lieliskā Džeimsa Hārdena diriģēto Hjūstonas “Rockets”.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

Hārdens piektdien salādēja 61 punktu “Spurs” grozā, Hjūstonas komandai svinot uzvaru ar rezultātu 111:105 (36:24, 26:23, 19:34, 30:24).

Bertāns nospēlēja 27 minūtes, gūstot trīs punktus. Dāvis meta tikai no trīspunktu līnijas, taču trāpīja vienu vienu no desmit metieniem. Tiesa, viņam bija arī četras rezultatīvas piespēles, trīs atlēkušās bumbas, viens bloķēts metiens un piecas piezīmes.

Ar Bertānu laukumā “Spurs” ielaida par diviem punktiem vairāk nekā iemeta.

Tikmēr lielisks atkal bija šīs sezonas rezultatīvākais spēlētājs Hārdens, kurš 37 minūtēs guva 61 punktu, trāpot deviņus no 13 trejačiem, kā arī desmit no 21 divpunktu metiena. Tāpat viņš realizēja 14 no 17 soda metieniem.

Hārdens atkārtoja savu NBA rezultativitātes rekordu, kuru sasniedza salīdzinoši nesen, kad 61 punktu iemeta arī Ņujorkas “Knicks” grozā. Jau pirmajā ceturtdaļā viņš izcēlās ar 27 punktiem, bet kopumā spēlē viņš sameta vairāk nekā pusi savas komandas punktu. Šosezon Hārdens vidēji mačā ir guvis 36,5 punktus, kas ir pārliecinoši labākais rādītājs līgā.

“Spurs” rindās rezultatīvākais ar 20 punktiem tikmēr bija Brins Forbss.

“Spurs” cieta otro zaudējumu pēc kārtas, bet pirms tam komandai bija deviņu uzvaru sērija. Ar 42 uzvarām 73 spēleš “Spurs” ir astotā Rietumu konferencē, taču tuvākie sekotāji Sakramento “Kings” atpaliek par septiņu uzvaru tiesu, līdz ar to Sanantonio komanda diezgan droši, ka spēlēs “play off”.